Woda będzie się lała strumieniami!

Kto nie kocha strażaków. W dniach 15-16 czerwca będziemy mogli podziwiać ich z bliska. Program wydarzenia, które odbędzie się na Placu Kopernika jest bardzo atrakcyjny. Piknik organizowany jest w ramach Dni Opola przez Komendę Miejską Państwowej Straży Pożarnej we współpracy m.in. z Miastem Opole.

– Spodziewamy się ponad setki zawodników z całego kraju. Przyjadą najlepsi z najlepszych. Podczas rywalizacji strażaków obok odbywał się będzie piknik dla całych rodzin. Zadbamy, aby była tam nie tylko rozrywka, ale także elementy edukacyjne, np. z zakresu sprzętu przeciwpożarowego. Przy okazji bardzo dziękujemy prezydentowi, że z jego pomocą Opole tak mocno włącza się w nasze działania. Bez tego wsparcia takie wydarzenie nie mogłoby się nam udać – tłumaczy bryg. Marcin Urban z Komendy Miejskiej PSP w Opolu.

W programie przewidziano konkurencje indywidualne, tandemy i sztafety. Zawodom będzie towarzyszył piknik strażacki: gry i konkursy dla najmłodszych, dmuchaniec, ścianka wspinaczkowa, pokaz wozów bojowych, możliwość wejścia do zadymionego pokoju i wiele innych.

– Celem tego dwudniowego wydarzenia jest spopularyzowanie zawodu strażaka, ale przy okazji jako widzowie spodziewajmy się niebywałych atrakcji, które towarzyszą takim zmaganiom – mówi prezydent Opola Arkadiusz Wiśniewski.

Opole Toghest Firefighter 2024 wystartuje 15 czerwca o godz. 9:00. W programie dnia od godz. 11:00 ruszy piknik strażacki, a oficjalne rozpoczęcie zawodów zaplanowano trzy godziny później. Sobota ze strażakami potrwa do godz. 19:00.

– Wszystkie konkurencje zaplanowane na Placu Kopernika odzwierciedlają codzienną pracę strażaków. Widzowie zobaczą otwarcie siłowe drzwi, wbiegnięcie na klatkę schodową z wężem strażackim i ratowanie poszkodowanego. Obiecujemy, że będzie się lało dużo wody – zapewnia mł. bryg. Tomasz Pierzchała, oficer prasowy Komendanta Miejskiego PSP w Opolu

Drugiego dnia o godz. 10:00 starty tandemów, ciąg dalszy pikniku, a w samo południe eliminacje, a następnie finał sztafet. Dekoracja zwycięzców o godz. 14:00.

– Uczestniczyłem w każdej opolskiej edycji tego wydarzenia. To świetne sprawdzenie samego siebie. W pracy emocje musimy trzymać na wodzy, a podczas takich zawodów możemy sobie pozwolić na więcej adrenaliny związanej z rywalizacją między kolegami strażakami – uważa ogniomistrz Dawid Kalla, strażak i wieloletni zawodnik.

Zawody poprowadzi jako konferansjer Kamil Zięba, który na co dzień pełni służbę jako funkcjonariusz Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Świdnicy. Między służbami jest profesjonalnym konferansjerem, który prowadził wiele wydarzeń, od zawodowych gal sportów walki, zawodów pożarniczych, imprez o charakterze ratowniczym czy coraz bardziej popularnych w Polsce zmagań strażaków FIREFIT.

 

Najnowsze artykuły