„Wodny Świat Czesko-Polskiego Pogranicza” – wystawa z Opola pojechała do Nysy

W połowie kwietnia wystawa poświęcona wspólnemu projektowi ZOO Opole i  Safari Park Dvůr Králové została otwarta na opolskim rynku. Codziennie oglądały ją tłumy opolan. Teraz cieszy oczy mieszkańców Nysy. A to nie koniec.

Wystawa promuje dwie inwestycje realizowane w Polsce i Czechach. W Opolu będzie to Akwarium z siedmioma zbiornikami o łącznej pojemności 300 tysięcy litrów. W dwóch zbiornikach z wodą słodką zobaczymy ryby z Amazonii oraz rzeki Kongo, a w pięciu z wodą słoną pojawi się: rafa koralowa, mureny, ryby ławicowe, rekiny i płaszczki. Powstanie także zbiornik zewnętrzny, a w nim szczupaki, sandacze, okonie i jesiotry. Akwarium ma być gotowe do końca roku. Natomiast. W Dvůr Králové odwiedzający poznają zwierzęta żyjące nad wodą: flamingi, warzęchy i ibisy, pelikany afrykańskie i żabir afrykański. Dodatkowo nową atrakcją będą pingwiny oraz woliery tranzytowe dla bielików afrykańskich, ibisów południowoafrykańskich i sępów.

Po Opolu i Nysie wystawa trafi jeszcze do Tarnowskich Gór a potem do trzech miast przygranicznych w Czechach. W ramach działań promujących projekt powstanie również film poświęcony powstającym  inwestycjom, a także między innymi folder i ulotka promocyjna.

 

Fot. Anton Group

 

Najnowsze artykuły