Wodociągi i Kanalizacja: Nasza woda jest czysta i bezpieczna

Wodociągi i Kanalizacja w Opolu informują, że woda dostarczana przez Spółkę jest bezpieczna do spożycia przez ludzi i wolna od bakterii oraz wirusów chorobotwórczych.

Proces produkcji wody jak i jej dystrybucji jest zabezpieczony przed dostępem osób postronnych i nieustannie monitorowany przez wyszkolony personel i akredytowany Dział Laboratorium Spółki, a także okresowo badany przez Laboratorium Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej.

Woda „Opolanka” czerpana jest tylko z ujęć podziemnych (studnie głębinowe), do których ze względu na głębokość położenia nikt nie ma fizycznego dostępu. W procesie uzdatniania wody do minimum ograniczony jest dostęp pracowników Spółki, których ewentualny udział ogranicza się jedynie do monitorowania procesu produkcyjnego i jakości wody. Ponadto woda w sieci jest dezynfekowana i zabezpieczona przed skażeniem wtórnym, co uniemożliwia przenoszenie przez nie drobnoustrojów.

Jednocześnie informujemy, że prowadzona jest całodobowa ochrona fizyczna obiektów Stacji Uzdatniania Wody.

Dariusz Król

Znawca futbolu, pomysłodawca i były redaktor naczelny ogólnopolskiego tygodnika „Tylko piłka”. W przeszłości także dziennikarz tygodnika i dziennika Gazeta Opolska (m.in. kierownik działu sportowego). Obecnie redaktor magazynu „Opole i kropka” i Czasu na Opole, w których zajmuje się głównie tematami z życia miasta, historią i sportem.

Najnowsze artykuły