Worek medali AZS-u na olimpiadzie młodzieży

Aż 14 medali zdobył opolski AZS na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży, która odbyła się w Sanoku. Opolska zawodniczka ustanowiła tam też nowy rekord Polski.

Pięć złotych medali zdobyła Magdalena Zych. Reprezentantka Polski była najlepsza na każdym z dystansów (500, 777, 1000 i 1500 metrów), co dało jej jeszcze złoto w klasyfikacji generalnej. Opolanka ustanowiła także nowy rekord Polski na 777 metrów, który teraz wynosi 1:11,026.

Taką samą ilość medali zdobyła Wiktoria Tkaczuk. Po srebro sięgnęła na 500 metrów, a na każdym innym dystansie sięgała po brąz. Te dobre starty pozwoliły zająć opolskiej łyżwiarce szybkiej trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej.

Równie dobrze na mistrzostwach Polski spisywał się Mateusz Krzemiński. Opolanin został mistrzem na dystansie 1500 metrów, a po srebra sięgał w biegach na 500 i 777 metrów. Najprawdopodobniej medal zdobyłby też na dystansie 1000 metrów, jednak ostatecznie do mety dojechał jako siódmy – przez upadek.

W mistrzostwach wystartował też Szymon Hyjek, który na każdym z dystansów wykręcił swoje najlepsze czasy. Aleksandra Lisek dzięki siódmemu miejscu w finale A na 1000 metrów osiągnęła minimum i wystartuje na mistrzostwach Polski seniorów.

Dzięki tym dobrym występom województwo opolskie zajęło drugie miejsce w klasyfikacji generalnej. Lepsi byli tylko sportowcy z województwa podlaskiego.