WOŚP – znamy szczegóły niedzielnego finału

Przed nami 29. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, która w tym roku zagra 31 stycznia. Tym razem zbierane będą pieniądze na laryngologie, otolaryngologie  i diagnostykę głowy. Znamy szczegóły.

Jak będzie wyglądał dzień finału? W niedzielę o godzinie 9:00 na opolskie ulice wyjdzie prawie trzystu wolontariuszy. Z uwagi na aktualną sytuację sanitarno-epidemiologiczną Sztab WOŚP Opole postanowił, aby puszki, identyfikatory oraz tzw. zestaw wolontariusza (maseczki, flaga, smycz, odkażacz do rąk) wydawać już od wczoraj (wtorek). Rozwiązanie to pozwala na uniknięcie kumulowania się wolontariuszy w niedzielny poranek na terenie Młodzieżowego Domu Kultury, który jest siedzibą Sztabu.

Wolontariuszy podzielono wg. nazwisk i za pośrednictwem wiadomości SMS poproszono o przychodzenie wg. harmonogramu:

– 26.01 (wtorek) litery A-H

– 27.01 (środa) litery I-M

– 28.01 (czwartek) litery N-S

– 29.01 (piątek) litery T-Ż

w godz. 14:00 do 20:00.

Zgodnie z obowiązującymi wytycznymi na terenie MDK Opole zaplanowane zostały ciągi komunikacyjne pozwalające na zachowanie odległości oraz dochowanie reżimu sanitarnego.

Najbliższy Finał WOŚP nie rozpocznie się od tradycyjnego zdjęcia wszystkich wolontariuszy. Przygotowano jednak niespodziankę – kolaż zdjęć wszystkich wolontariuszy 29. Finału WOŚP w kształcie serca, który otrzymają na pamiątkę w formie plakatu.

Od godziny 9:00 do 20:00 opolscy wolontariusze będą kwestować na ulicach miasta. Spotkacie ich także na terenie centrów handlowych i w autobusach MZK. Każdy wolontariusz posiadał będzie zalaminowaną puszkę zabezpieczoną czterema banderolami oraz identyfikator ze zdjęciem i opatrzony hologramem. W tym roku ze względów sanitarnych serduszka będą wydawane do ręki darczyńców, a nie przyklejane, jak to miało miejsce do tej pory.

Sztab zachęca także do wsparcia WOŚP poprzez aukcje Allegro, na które Opolanie przekazali cenne i ciekawe przedmioty. Swoje podarunki na licytację przekazali, jak co roku prezydent Opola oraz Zarząd Województwa Opolskiego. I tak można wylicytować np. rajd konny z wicemarszałkiem województwa, zestaw gadżetów od Stowarzyszenia Opolskie Dziouchy, czy replikę medalu z okazji 70. urodzin Jerzego Szczakiela. Na specjalnej konferencji prezydent poinformował, że na finał orkiestry przekazał: ???.

Szczegóły na: www.allegro.pl/uzytkownik/OPOLE-WOSP

W trakcie 29. Finału WOŚP odbędzie się także 9. Opolski Bieg “Policz się z cukrzycą”, choć w nieco zmienionej formule. Nie będzie tradycyjnego biura zawodów – nadane numery startowe zapisani biegacze mogą odbierać z Młodzieżowego Domu Kultury w Opolu przy ul. Strzelców Bytomskich 1 w dniach 27-29 stycznia, w godzinach od 14:00 do 20:00.

31 stycznia trasa biegu zostanie oznakowana taśmami. Na trasie, w miejscach kolizyjnych z innymi uczestnikami ruchu, będą znajdować się osoby, które zadbają o bezpieczeństwo biegaczy. O godzinie 12.00 na Placu Wolności zostanie uruchomiony punkt pomiaru czasu. Od tego momentu można wyruszać na indywidualną trasę biegu – można to zrobić w dogodnym momencie przez kolejne trzy godziny, czyli do godz. 15.00, kiedy zamknięty zostanie punkt pomiaru czasu.

Drugi punkt pomiaru będzie działał przy parkingu pod Narodowym Centrum Polskiej Piosenki (META) do godz. 15.30. Każda osoba, która dotrze do mety i będzie miała przypięty w widocznym miejscu numer startowy, otrzyma medal za pokonanie trasy oraz zestaw gadżetów ufundowane przez sponsorów.

Wyniki zostaną opublikowane na stronie www.ZmierzymyCzas.pl do godz. 20:00.

Szczegółowe zasady na: www.facebook.com/opolewosp

Wydarzenia online towarzyszące 29. Finałowi WOŚP (na stronie www.facebook.com/opolewosp).

– o godz. 15:00 – Z sercem i głową twórz kolorowo (plastyka, teatr, kulinaria, eksperymenty, gry planszowe)

– o godz, 17:00 – koncert Młodych Talentów (Anna Malek, Monika Morka, Michał Bober, Jędrzej Skiba, Łukasz Szuba)

Bezpieczeństwo wolontariuszy, jak i wszystkich mieszkańców Opola jest w obecnej sytuacji najważniejsze, dlatego też zrezygnowano z kulminacyjnego punku Finału, czyli Światełka do Nieba.

W zamian Sztab WOŚP Opole prosi o zapalenie w dowolnym miejscu o godz. 20:00 symbolicznego światełka, aby podziękować wszystkim dobrym aniołom za kolejny najgorętszy dzień w środku zimy.

Każdy chętny może wysyłać swoje zdjęcia z tego wyjątkowego momentu.

Wczoraj przedmioty na licytację WOŚP przekazał podczas konferencji prasowej prezydent Opola Arkadiusz Wiśniewski. Pośród nich znalazły się m.in.:

Suknia przekazana przez  Justynę Steczkowską, zaprojektowana przez wokalistkę, w której wystąpiła na deskach opolskiego amfiteatru w 2015 roku odbierając nagrodę dla najlepszej artystki roku. Artystka nagrała również w tej sukni teledysk „Miej odwagę”.

Vouchery, w tym roku podwójne zaproszenie na wszystkie koncerty Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki Opole 2021. Dodatkowo zwycięzca tej aukcji otrzyma figurkę Karolinki, czyli nagrodę im. Anny Jantar w konkursie Debiuty KFPP.

Dwa „Złote Bilety”. Złoty bilet w rytmie kultury  zawiera zaproszenia dla 4 osób na koncerty, spektakle oraz wystawy w miejskich jednostkach kultury. Złoty bilet w rytmie sportu oferuje karnety na wszystkie mecze w sezonie 2021/2022 trzech największych opolskich klubów sportowych: Odry Opole, Gwardii Opole oraz Kolejarza Opole.

Naszyjnik Serafina. To autorski projekt wykonany ze srebra przez krakowskiego rzeźbiarza. Na potrzeby serialu powstały tylko 3 egzemplarze (wszystkie grały w serialu). SERAFINY (“ogniści”, “płonący”) to najsilniejsze z aniołów, najwyższy rangą chór aniołów.

Oryginalny scenariusz pierwszego odcinka „Szadzi” z autografami aktorów Macieja Stuhra, Aleksandry Popławskiej oraz reżysera Sławomira Fabickiego.

Lider zespołu KOMBI Sławomir Łosowski – przekazał na aukcję grafikę pt. „Scena w Opolu”. Rysunek powstał w 2018 roku w czasie 55.KFPP, podczas którego zespół KOMBI piosenką pt. „Polska” wygrał konkurs pod hasłem „Przebój na Mundial”.

Na tegoroczne aukcje trafi również powieść Olgi Tokarczuk z autografem noblistki, a także liczne pamiątki związane z wydarzeniami kulturalnymi oraz sportowymi o zasięgu ogólnopolskim.

Dariusz Król

Znawca futbolu, pomysłodawca i były redaktor naczelny ogólnopolskiego tygodnika „Tylko piłka”. W przeszłości także dziennikarz tygodnika i dziennika Gazeta Opolska (m.in. kierownik działu sportowego). Obecnie redaktor magazynu „Opole i kropka” i Czasu na Opole, w których zajmuje się głównie tematami z życia miasta, historią i sportem.

Najnowsze artykuły