Wracają Koncerty Promenadowe

Koncerty Promenadowe  na placu przed Miejską Biblioteką Publiczną to stała wakacyjna propozycja dla mieszkańców Opola i odwiedzających nas gości. Dla wielu obowiązkowy i ulubiony niedzielny punkt programu. W lipcu koncerty organizuje Młodzieżowy Dom Kultury, natomiast w sierpniu Narodowe Centrum Polskiej Piosenki. W tym roku pierwsze wydarzenie 7 lipca o godz. 17:00.

Na inaugurację „Muzyka Wielkiego Ekranu” oraz „Letnie popołudnie w ciepłych dźwiękach i gorących klimatach. W kolejne lipcowe niedziele m.in. „Cztery Pory Roku” Vivaldiego, przeboje wszech czasów „Tango D’Amore”, „Gwiazdy polskiej estrady” w wykonaniu zespołu Take Style oraz „The Beatles na cztery smyczki”. Natomiast w sierpniu m.in. world music w wykonaniu zespołu Dikanda i Recital Anety Todorczuk z piosenkami Jonasza Kofty ,,Zawsze warto”.

Szczegółowy Plan Koncertów Promenadowych:

  • 7 lipca 2024

17.00 – „MUZYKA WIELKIEGO EKRANU”
Koncert w wykonaniu zespołu OPOLE QUARTET w składzie: Arkadiusz Czyżewski – I skrzypce, Maciej Wachowski – II skrzypce, Oleg Konowałow – altówka, Mikołaj Gałan – wiolonczela
18.30 – „LETNIE POPOŁUDNIE W CIEPŁYCH DŹWIĘKACH I GORĄCYCH KLIMATACH”
Koncert w wykonaniu BIG ROLL BAND pod dyrekcją Rolanda Mendela

  • 14  lipca 2024

17.00 – Antonio Vivaldi CZTERY PORY ROKU
Koncert w wykonaniu kwartetu smyczkowego ANGELUS w składzie:
Andrii Kreshchenskyi – I skrzypce,
Ilona Jachacz – II skrzypce,
Sabina Sułkowska-Uronek – altówka,
Mirosław Makowski – wiolonczela
oraz Ewa Andruszkiewicz – skrzypce solo

18.00 – „TANGO D’AMORE ”
Przeboje wszech czasów zaśpiewa ARTUR GOTZ z zespołem w składzie:
Dawid Ludkiewicz – instrumenty klawiszowe,
Łukasz Jerzykowski – gitara basowa,
Kuba Mikulski – perkusja

  • 21 lipca 2024 

18.00 – „GWIAZDY POLSKIEJ ESTRADY”
Koncert w wykonaniu zespołu TAKE STYLE w składzie:
Hanna Rataj – wokal,
Arkadiusz Tomasz Czyżewski – skrzypce,
Jacek Hornik – saksofony,
Filip Hornik – gitara basowa,
Martin Rataj – piano,
Jan Wezner – perkusja

  • 28 lipca 2024 

17.00 – „THE BEATLES NA CZTERY SMYCZKI”
Koncert w wykonaniu kwartetu smyczkowego  ESCAPE w składzie:
Monika Schmidt – I skrzypce,
Monika Wrzos – II skrzypce,
Maria Gawrońska – altówka,
Joanna Majchrzyk-Jekot – wiolonczela

18.30 – „TRIBUTE TO STEVIE WONDER ET AL.”
Koncert w wykonaniu WIND BAND OLESNO pod dyrekcją Korneliusza Wiatra

  • 3 sierpnia 2024

17.00 – Dikanda
Dikanda to uznany szczególnie na zagranicznym rynku muzycznym szczeciński zespół grający world music. W swojej twórczości Dikanda stawia na autentyczność stylu – poszukuje nowych nurtów i większość utworów jest oryginalnymi kompozycjami. Muzyczne inspiracje czerpie z tradycyjnych, folkowych brzmień szeroko rozumianego orientu – od Bałkanów, przez Izrael, Kurdystan, Białoruś po Indie. W ich utworach można usłyszeć głównie brzmienia bałkańskie i cygańskie. Zespół istnieje od 1997 r. Dikanda ma w swoim dorobku 7 płyt – w tym DVD Live nagrywane w zakopiańskim Teatrze Witkacego; setki koncertów (głównie w Niemczech, Austrii i Szwajcarii, ale również w Rosji, Indiach oraz w USA), zdobyli także liczne nagrody – w tym „Płyta roku” niemieckiego czasopisma „Folker” przyznana w 2005 roku za „Usztijo”. Koncerty Dikandy to niezwykle emocjonalna podróż po etnicznych brzmieniach, żywiołowe spotkanie pełne energii, charyzmy, prawdziwych uczuć. Charakterystyczne dla Dikandy jest tworzenie nowych słów w tekstach utworów, w ten sposób powstał oryginalny język grupy – „dikandisz”. Najważniejszy w twórczości zespołu jest przekaz, który jest  relacją między artystami a publicznością.

  • 11 sierpnia 2024 

17.00 – Recital Anety Todorczuk z piosenkami Jonasza Kofty ,,Zawsze warto”
W recitalu „Zawsze warto” usłyszymy zarówno te największe przeboje Jonasza Kofty, nagradzane na festiwalach i wykonywane na estradzie przez największe nazwiska ówczesnego świata piosenki, jak i utwory mniej znane, które aktorka postanowiła wydobyć z zapomnienia i przybliżyć współczesnym słuchaczom.

  • 18 sierpnia 2024 

17.00 – Limboski
LIMBOSKI przyzwyczaił wszystkich, że co roku zaskakuje świeżymi  pomysłami. W krótkim przeglądzie twórczości trudno nie wspomnieć o całej masie sukcesów. Wędrując do samych początków czyli płyty “Cafe Brumba” z  knajpowymi balladami, odkrywamy niezapomniany przez wielu utwór “Piosenka dla mężatki”. Nagły zwrot w stronę estetyki lo-fi i bluesowa w  “Tribute to Georgie Buck”, (swoją drogą nominowany do Fryderyków 2012) to kolejne interesujące zagranie LIMBOSKIEGO. W międzyczasie olśniewający występ w znanym programie telewizyjnym z nie do końca “telewizyjną piosenką” – “Czarny Otello” – i kolejny, piękny sukces. W 2016 roku wydany został najnowszy album „One Man Madness”.

  • 25 sierpnia 2024

17.00 – Bliżej sadu
Poezja Tadeusza Soroczyńskiego była inspiracja do stworzenia zespołu Bliżej Sadu. Nowatorska poezja śpiewana w wykonaniu trio, w składzie Natalia Rygiel, Waldemar Orłowski, Mateusz Dźwigały.

Najnowsze artykuły