Wre praca na miejskich chodnikach. Remonty na terenie dwóch dzielnic

Około 650 metrów bieżących chodników poddanych jest gruntownym remontom. Obecnie prace realizowane są na terenie dwóch dzielnic – to Pasieka i Nowa Wieś Królewska.

Na Pasiece roboty prowadzone są na ulicach Pasiecznej i Konsularnej.

W tej pierwszej lokalizacji prace są kontynuowane od kwietnia – mówi Mariusz Chałupnik, rzecznik Miejskiego Zarządu Dróg. – Kończy się pierwszy etap, który realizowany jest po stronie budynków o parzystej numeracji. Najprawdopodobniej roboty przeniosą się na drugą stronę ulicy już od jutra (22.05). Z kolei na ul. Konsularnej prace tak naprawdę się dopiero rozpoczęły. W obu przypadkach celem jest gruntowna wymiana podbudowy, wykonanie zjazdów oraz ułożenie nowych krawężników i nawierzchni. Są one dobrane w taki sposób, aby zachowywały charakter tej okolicy. 

W Nowej Wsi Królewskiej remont prowadzony jest na ul. Jagiellonów. To odcinek około 50 metrów od przejazdu kolejowego (pomiędzy ul. Londzina a Pobożnego) do przystanku autobusowego. Tu również wymieniana jest podbudowa, przebudowywane są zjazdy na posesje, wymieniane krawężniki oraz nawierzchnia z kostki betonowej.

Najnowsze artykuły