Wszystkich Świętych. Zmiany ruchu w rejonie cmentarza na Półwsi

W porównaniu do lat wcześniejszych kierowcy muszą zachować szczególną uwagę na oznaczenia na drogach. W tym roku z ruchu wyłączona będzie bowiem ulica Zbożowa i inaczej będzie odbywał się ruch wokół cmentarza na Półwsi. .

W okresie Wszystkich Świętych tymczasowo nastąpią zmiany w ruchu. Nowe znaki drogowe staną 31 października od godz. 6.00 i obowiązywać będą do 3 listopada. Funkcjonariusze Policji będą monitorowali ruch w ramach „Akcji Znicz 2019”, nie tylko w rejonach cmentarzy komunalnych w Opolu.

Na kierowców czekają dwie ważne zmiany w porównaniu z poprzednimi latami. W związku z budową obwodnicy Piastowskiej zamknięta dla ruchu będzie ul. Zbożowa. Jednocześnie przy ul. 10 Sudeckiej Dywizji Zmechanizowanej zlikwidowany będzie przystanek autobusowy. Z kolei w rejonie ulicy Dalekiej będzie obustronny zakaz zatrzymywania. Poza tym dodatkowy parking powstanie przy Osiedlu Przylesie. Dojazd dwukierunkową ulicą 10 Sudeckiej Dywizji Zmechanizowanej.

Poza tym płyta przy Cmentarzu Komunalnym na Półwsi w tym roku w całości zostanie wyłączona z ruchu kołowego. Będzie odbywał się tam tylko ruch pieszych. Zmieni się charakter ul. Cmentarnej, która będzie jednokierunkowa, z wyłączeniem dojazdu dla autobusów MZK i służb miejskich. Poza tym na płytę przed główną bramą cmentarza będą mogły wjechać tylko osoby z niepełnosprawnością ruchową oraz taksówki. Po prawej stronie będą miejsca do wysadzania pasażerów, a po lewej przy wejściu na cmentarz będzie postój taxi.

Dla pozostałych samochodów ul. Cmentarna będzie tylko wyjazdową. Na skrzyżowaniu Domańskiego i Cmentarnej ruchem będzie kierować policja i pojawią się znaki zakazu skrętu w ul. Cmentarną. Wyjazd w kierunku miasta z tej ulicy będzie z kolei nakazywał jazdę w prawo.

Zamknięty będzie lewoskręt z ulicy Wrocławskiej od strony centrum w Domańskiego, z wyłączeniem autobusów MZK i służb. Dojazd na parkingi przy cmentarzu będzie możliwy tylko z ronda Kuklińskiego na ulicy Wrocławskiej. Tam auta będą kierowane w jednokierunkową drogę na parking w rejonie salonu samochodowego. Wyjazd będzie odbywał się natomiast ul. Cmentarną. Ruchem będą kierowali w obu przypadkach policjanci.

Kierowców prosi się o parkowanie na terenie Centrum Handlowego Karolinka i przy Leroy Merlin, gdyż liczba miejsc postojowych przy cmentarzu jest ograniczona. Na parkingu między pętlą autobusową, a ulica Wrocławską wydzielone zostaną dodatkowe miejsca dla niepełnosprawnych i taksówek.

Poza tym jak co roku ulice Zamiejska i Ludowa będą jednokierunkowe.

O tym kiedy będzie wprowadzona tymczasowa organizacja ruchu i jak długo będzie obowiązywać zdecyduje policja.

Fot. KMP Opole

Najnowsze artykuły