Wygrana LZS-u Sławice, porażka Groszmalu

Z różnym powodzeniem zagrały w miniony weekend nasze zespoły rywalizujące w klasie A. rywalizujący w grupie II LZS Sławice wygrał swój mecz, z kolei Groszmal ze strefy V poległ.

Dla pierwszej z tych ekip był to właśnie pierwszy mecz tego sezonu. W nim to podopieczni Krzysztofa Chełpy rozbili na wyjeździe LZS Kruszyna-Prędocin 7-3.

Zresztą już do przerwy praktycznie „zamknęli wynik” gdyż tę część prowadzili 4-0. Wówczas to do siatki rywali dwukrotnie trafił Dawid Buhl, a po razie Mykhailo Chikhman i Mateusz Buhl. Gdy z kolei na przestrzeni kwadransa po zmianie stron po golu dorzucili Grzegorz Starczyk i Mateusz Buhl przyjezdni już sobie nieco odpuścili. To sprawiło, że gospodarze zmniejszyli dystans o dwie bramki. Na to odpowiedział jeszcze Michał Kujawa, a miejscowi jeszcze zmniejszyli rozmiary porażki w doliczonym czasie gry.

Skład LZS-u Sławice: Kamil Buhl – Dawid Buhl, Michał Kujawa, Grzegorz Starczyk, Maciej Buhl, Paweł Wiśnik, Mateusz Buhl, Mykhailo Chikhman, Marcin Wójcik, Paweł Owczarek, Łukasz Dziwański. Żółta kartka: Chikhman.

Groszmal natomiast w podopolskiej Kępie walczył jak równy z równym z miejscowym Rudatomem. Jeszcze przed półmetkiem inauguracyjnej odsłony padły trzy gole. Dwa z nich zdobyli miejscowi, a w międzyczasie do ich siatki trafił Szymon Jonczyk. Ten sam zawodnik wyrównał na 2-2 kwadrans po zmianie stron. Niestety „decydujący cios” zadał tuż przed końcem spotkania Wojciech Morka z elo[u gospodarzy:

Skład Groszmalu: Daniel Skorupa – Tomasz Swendrowski (65. Krzysztof Łański), Michał Idziak (82. Mateusz Sommer), Szymon Jonczyk, Michał Czok (77. Łukasz Stanisz), Tomasz Czmielewski, Alan Grabowski (82. Kamil Kuczyński), Mateusz Tworek, Marcin Matuszek, Karol Matejka, Damian Pluciński. Żółte kartki: Grabowski, Skorupa.