Wyjątkowa gwiazda pod Ratuszem i wyjątkowy koncert na pl. Wolności

Nie tylko podczas opolskiego festiwalu artyści zostawiają swój ślad w Alei Gwiazd Polskiej Piosenki usytuowanej pod Ratuszem. Tak będzie choćby w przypadku Grażyny Łobaszewskiej, która swoją gwiazdę odsłoni w najbliższą niedzielę o godz. 13, a następnie wystąpi na pl. Wolności.

Recital polskiej wokalistki i kompozytorki z zespołem Ajagore i z programem „Grażyna Łobaszewska – 50 lat na scenie” rozpocznie się 17 lipca o godz. 18.30 w ramach Koncertów Promenadowych. Po zakończeniu koncertu, ok. 19.30 na scenie zostanie pokrojony tort ufundowany przez Prezydenta Miasta.

– Będzie to koncert szczególny, ponieważ będziemy świętować 50-lecie na scenie pani Grażyny Łobaszewskiej i poniekąd również jej urodziny. W związku z tym będzie mnóstwo niespodzianek, zapowiada się świetny koncert, a przed nim jeszcze jedna uroczystość: mianowicie odsłonięcie gwiazdy pani Grażyny na opolskim rynku – zachęca Magdalena Matyjaszek, naczelnik Wydziału Kultury UM Opole.

Warto także pamiętać, iż podczas odsłaniania gwiazdy towarzyszyć jej będzie Chór Politechniki Opolskiej pod batutą Ludmiły Wocial-Zawadzkiej. Wówczas to zabrzmią takie hity artystki, jak: „Czas nas uczy pogody”, „Brzydcy” oraz „Gdybyś”.

Warto odnotować, iż o godz. 17.30 na pl. Wolności zaprezentuje się Łukasz Szuba z zespołem.