Wyjątkowe plakaty czekają na opolan

„Opole moje miasto“ na plakacie to wyjątkowa akcja z okazji tegorocznych Dni Opola oraz 15-lecia Stowarzyszenia Opolski Projektor Animacji Kulturalnych (OPAK). Z tej okazji przygotowano wyjątkowe plakaty, które w sposób nieszablonowy będą promować Opole.

Autorkami i autorami pięciu plakatów są opolscy artyści, których zadaniem  było twórcze rozwinięcie hasła „Opole moje miasto“. OPAK do współpracy przy tworzeniu plakatów zaprosił: Jowitę Lis, Mikołaja Neronowicza, Oliwię Puzon, Agatę Smolarczyk oraz Martę Wolną. Wystawa plakatów odbędzie się w Miejscu X w piątek (14.06) o godz.19.00. W jej trakcie członkowie OPAKU-u będą zachęcać mieszkańców do kreatywnego poszukiwania odpowiedzi na pytanie: „Co sprawia, że Opole jest moim miastem?“.

Jak zdobyć wyjątkowe plakaty?

Z okazji Dni Opola (14-16 czerwca) w Miejskiej Informacji Turystycznej można bezpłatnie odebrać wybrany przez siebie plakat. Ponadto plakaty będą dostępne w miejskich instytucjach: Galerii Sztuki Współczesnej, Muzeum Polskiej Piosenki, Galerii M, San Diego, OROT, Wyjście Awaryjne, Liceum Plastyczne w Opolu. Plakaty pojawią się także w przestrzeni Opola na miejskich citylightach. Będą również kolportowane podczas imprez plenerowych, takich jak: targi turystyczne, jarmarki i wystawy.

 

Najnowsze artykuły