Wyróżniono firmy wspierające szkolnictwo w Opolu

Podczas uroczystej gali przyznano nagrody Prezydenta Opola dla dyrektorów i nauczycieli opolskich placówek oświatowych. Nagrodzono też firmy wspierające szkolnictwo zawodowe w Opolu.

Tytuł „Partner Edukacji Zawodowej” ustalono dla ściślejszego powiązania opolskiej edukacji z rynkiem pracy i widząc konieczność podnoszenia jakości kształcenia zawodowego. Jednym z jej standardów jest aktywne włączenie pracodawców w projektowanie, realizację i ocenę efektów kształcenia zawodowego.

Tytuł ten przyznawany jest, na wniosek dyrektorów szkół, tym pracodawcom, którzy podejmują systematyczną i efektywną współpracę ze szkołami i tym samym aktywnie wspierają szkolnictwo zawodowe w mieście. Wyróżnienie ma wzmacniać ich aktywność na rzecz szkół i uczniów i być podziękowaniem za całoroczne zaangażowanie.

Wyróżnieni pracodawcy  podejmują szczególne starania o jakość edukacji zawodowej, realizują różnorodne działania umożliwiające uczniom poznawanie środowiska pracy, specyfiki zawodów oraz nowych rozwiązań technicznych i technologicznych.

Do grona laureatów dołączyły trzy kolejne firmy. W kategorii „Przedsiębiorstwo zatrudniające do 20 osób” wyróżniono Bartosza Barkowskiego z „Studio B” Projektowanie i architektura wnętrz.

Właściciel firmy „Studio B” bardzo aktywnie działa w branży architektonicznej. Od 2016 r. współpracuje też z Zespołem Szkół Budowlanych im. Papieża Jana Pawła II w Opolu. Celem współpracy jest organizacja i prowadzenie praktycznej nauki zawodu dla uczniów szkoły, kształcących się w zawodzie „Technik aranżacji wnętrz”.

W kategorii „Przedsiębiorstwo zatrudniające od 21 do 50 osób” nagrodzono Okręgową Stację Chemiczno-Rolniczą w Opolu. Od ponad 20 lat firma ta współpracuje z Zespołem Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica w Opolu. Firma przyjmuje uczniów na praktyki w zawodach: technik analityk i technik agrobiznesu.

Laureatem w kategorii „Przedsiębiorstwo zatrudniające powyżej 50 osób” nagroda trafiła do Polaris Poland Sp. z o.o. oddział w Opolu. Światowy lider w produkcji quadów, czy skuterów śnieżnych współpracuje na co dzień z Zespołem Szkół Elektrycznych im. Tadeusza Kościuszki w Opolu. Głównym celem jest organizowanie praktyk zawodowych dla uczniów kształcących się w zawodach technik elektryk i technik mechatronik.

Poza tym firma Polaris otrzymała honorowy tytułu „Partner Edukacji Zawodowej”.

Najnowsze artykuły