Wyśmienity mecz Balcerka! Gwardia wygrywa z Kwidzynem

Gwardia Opole po bardzo jednostronnym meczu pokonała MMTS Kwidzyn aż 34:20. Podopieczni Rafała Kuptela już po 30 minutach gry mieli wypracowaną 11-bramkową przewagę.

Niezwykle szybko, bowiem po 60 sekundach gry Gwardziści otworzyli wynik po rzucie Wiktora Kawki. Przez pierwszych kilka minut meczu, gra toczyła się „gol za gol”, a w siódmej minucie poważnego uszu nabawił się bramkarz gospodarzy – Adam Malcher. W bramce zmienił go Dawid Balcerek, który okazał się jednym z bohaterów spotkania. Golkiper bronił od rzutów karnych, po sytuacja jeden na jeden, czym zapewnił zespołowi prowadzenie 20:9.

Po zmianie stron, byliśmy świadkami niezwykłej niemocy w Stegu Arenie. Pierwsza bramka padła bowiem dopiero po siedmiu minutach gry, a Gwardziści mieli 12-minutową przerwę od zdobywania bramek. Tę niemoc przerwał Mateusz Morawski. W ostatnich minutach meczu „Gang Kuptela” kontrolował już wynik, ostatecznie triumfując 34:20.

KPR Gwardia Opole – MMTS Kwidzyn 34:20 (20:9)

KPR Gwardia Opole: Malcher, Balcerek  – Lemaniak 3, Sosna 1, Fabianowicz 2, Zarzycki 5, Klimków 2, Jankowski 2, Zadura, Kawka 2, Mauer 7, Milewski, Morawski 2, Działakiewicz 4, Kucharzyk 1, Kowalski 3

Trener: Rafał Kuptel

MMTS Kwidzyn: Szczecina, Matlęga – Grzenkowicz, Orzechowski 2, Kieger 1, Peret 1, Zieniewicz 1, Biegaj 3, Guziewicz 2, Ossowski, Potoczny 2, Nastaj 3, Szyszko 2, Landzwojczak 1, Jankowski 2, Przytuła.

Trener: Bartłomiej Jaszka.