Wysportowani ludzie opanują centrum miasta

Rok temu po raz pierwszy w Opolu zorganizowano zawody w triathlonie. Impreza wypaliła i przed nami druga edycja. Odbędzie się ona w niedzielę 23 czerwca.

Rywalizacja odbywać się będzie na dwóch dystansach: : 1/8 Ironman czyli 450 metrów pływania, 22 km jazdy na rowerze i 5 km biegu; a także na dwa razy dłuższym 1/4 Ironman: czyli 950 m pływania, 45 km jazdy na rowerze i 10 km biegu.

– Zainteresowanie startem jest duże – zaznacza naczelnik wydziału sportu w urzędzie miasta Tomasz Lisiński. – Planujemy, że w zmaganiach weźmie udział około 500 osób.

Pierwsza część rywalizacji odbędzie się w Odrze. Uczestnicy będą pływać w rzece przecinającej nasze miasto. Nurt w niej będzie wstrzymany. Strefa zmian czyli miejsce, gdzie startujący będą wsiadać na rower, a potem go zostawiać ruszając do biegu znajdować się będzie przy Stawie Zamkowym na ul. Barlickiego. Meta znajdować się będzie w sąsiedztwie – przy Toropolu. Uczestnicy w konkurencjach „suchych” czyli jeździe na rowerze i biegu walczyć będą w centrum miasta, włącznie z głównym deptakiem – ulicą Krakowską czy też bulwarami nadodrzańskimi.

Początek zawodów wyznaczono na godz. 9.00. Mieszkańców miasta zapraszamy na trasę do wspierania dopingiem startujących.

Najnowsze artykuły