REKLAMA

REKLAMA

Wystartowało święto książki w Opolu

W Opolu wystartował Opolski Festiwal Książki 2019. Miasto promuje „Opole. Kolorowy portret miasta”.

24 stronicowa publikacja przedstawia m.in. historię stolicy polskiej piosenki, legendę o nazwie miasta, najważniejsze miejsca oraz zabytki, a także zawiera wiele innych ciekawostek, obrazków do pokolorowania, rebusów i łamigłówek.
Książka skierowana jest do dzieci w każdym wieku, to kompendium wiedzy o Opolu nie tylko dla najmłodszych. Kolorowanka zawiera również plan miasta, co czyni ją przewodnikiem, dzięki któremu można zaplanować wycieczkę po Opolu.

Książka powstała w ramach współpracy Urzędu Miasta Opola z Wydawnictwem Bellona Jest to kolejna publikacja z cyklu „Kolorowy portret miasta”. W ramach cyklu swe publikacje posiadają m.in. Warszawa, Kraków, Gdańsk, Poznań czy Zakopane.
Ilustracje do kolorowanki przygotował Zbigniew Dobosz, natomiast twórcą scenariusza jest Krzysztof Wiśniewski.

Promocja książki ruszyła niemal równocześnie z festiwalem książki, który już po raz 4. odbywa się w Opolu. W mieście gości kilkudziesięciu pisarzy, wielu muzyków i artystów. W Miasteczku Literackim swoją ofertę wydawniczą przedstawia osiemdziesiąt wydawnictw. Festiwal – to targi książki, spotkania autorskie, koncerty i po raz pierwszy Slam Poetycki, czyli turniej poetów amatorów.

Najnowsze artykuły