Wystawa „Dyplomy 2022” w GSW już otwarta

W Galerii Sztuki Współczesnej można już podziwiać wystawę studentek i studentów Wydziału Sztuki Uniwersytetu Opolskiego „Dyplomy 2022”. Ekspozycja dostępna będzie do 7 sierpnia w głównych salach GSW oraz w Galerii Aneks GSW.

„Obok zaangażowanych działań, wywrotowych grafik, dekonstrukcyjnych rozpraw, rewolucyjnych projektów – znajdziemy na wystawie prace służące nam do refleksji, relaksu, znalezienia prostych odpowiedzi lub postawienia pytań. Albo zwyczajnemu poczuciu się lepiej, przy patrzeniu w niebo lub kolorowe plamy. Być może właśnie takich dyplomów potrzebujemy dziś najbardziej?… Wszystkie, niezależnie od eksploatowanych tematów, wymiarów, studiowanych elementów kreacji – są na najwyższym poziomie. Są efektem długich miesięcy znajdowania właściwych rozwiązań, rozmów, nabywania kolejnych umiejętności niezbędnych do wykonania dzieła będącego najczęściej opus vivendi. Przynajmniej na razie, bo potem będzie – musi być – coraz lepiej” – czytamy na stronie współorganizującej wydarzenie GSW.

Już w niedzielę o godz. 16 rozpocznie się oprowadzanie kuratorskie, a zajmą się tym: Magdalena Hlawacz, Paulina Ptaszyńska, Grzegorz Gajos, Bartłomiej Trzos, Bartosz Posacki, Ignacy Nowodworski. Równo tydzień później przewidziano natomiast oprowadzanie z tłumaczeniem na język migowy, a oprowadzać będą Łucja Piwowar-Bagińska i Ignacy Nowodworski. Z kolei 24 lipca, także o godz. 16, oprowadzanie (Kazimierz Ożóg i studenci) w  języku ukraińskim. Udział w tych wydarzeniach jest bezpłatny.