Wysyp zakażeń koronawirusem w placówkach oświaty w Opolu

W 15 placówkach oświaty w stolicy województwa opolskiego potwierdzono dziś zakażenia koronawirusem. Aż 633 dzieci trafiło na kwarantannę, a u 46 potwierdzono zakażenia.

Najwięcej zakażeń potwierdzono w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących przy ulicy Józefa Hallera 6. Aż 30 uczniów z czwartej klasy otrzymało pozytywny wynik testu na obecność COVID-19. Ze względu na wykrycie koronawirusa u nauczyciela, w szkole podstawowej nr 5 aż 101 dzieci trafiło na kwarantannę.

Na kwarantannie przebywają także dzieci z przedszkoli nr 14 oraz 20. Zakażenia wykryto tam u łącznie dwóch dzieci, przez co 39 najmłodszych trafiło na kwarantannę. W przedszkolu integracyjnym z kolei pozytywne wyniki testów otrzymało dwóch nauczycieli, przez co 32 dzieci z dwóch grup najbliższe dni spędzi w domach.

Ponadto zakażenia wykrywano także w PSP2, PSP15, PSP9, PSP20, PSP33, PSP8, Liceach Ogólnokształcących nr II i V. Pozytywne wyniki testów otrzymali również uczniowie Zespołu Szkół Ekonomicznych oraz Zespołu Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica.