Wyszarpane zwycięstwo Gwardzistów

Szczypiorniści Gwardii Opole dwoili się i troili w Zabrzu, co przyniosło oczekiwany efekt! „Gang Kuptela” pokonał bowiem tamtejszego Górnika 24:23, utrzymując tym samym trzecią pozycję w Superlidze.

Świetnie w to spotkanie weszli szczypiorniści ze stolicy regionu. Gwardia szybko stworzyła sobie przewagę, którą starała się w kolejnych minutach utrzymywać. Ponownie kapitalnie w szeregach opolskiej drużyny spisywali się Adam Malcher i Szymon Działakiewicz, a Gwardia prowadziła 13:10.

Po zmianie stron opolanie powiększyli prowadzenie, jednak równie szybko całkowicie je stracili. Podopieczni trenera Rafała Kuptela twardo walczyli o każdą bramkę w drugiej połowie, a w samej końcówce kapitalne zawody zaczął rozgrywać Maciej Zarzycki, który tchnął w zespół dobrego ducha. Zwycięską bramkę zdobył Mateusz Morawski, a w ostatniej akcji meczu kapitalnie interweniował Adam Malcher. Gwardia triumfowała 24:23.

Górnik Zabrze 23:24 (10:13) Gwardia Opole
Górnik: Galia, Skrzyniarz – Buszkow 4, Sluijters 4/1, Kondratiuk 3, Czuwara 3/1, Gogola 3, Bondzior 2, Łyżwa 2, Bis 1, Dudkowski 1, Tomczak, Daćko, Adamuszek, Krawczyk, Gliński
Gwardia: Malcher – Zarzycki 5, Działakiewcz 5, Sosna 4, Mauer 3/1, Jankowski 2, Morawski 2, Klimków 1, Lemaniak 1, Kucharzyk 1, Fabianowicz, Milewski, Kowalski, Kawka
Kary: 10 min. – 14 min.