Z Opola na mistrzostwa Europy!

Po bardzo emocjonującym meczu reprezentacja Polski w futsalu pokonała w opolskiej Stegu Arenie Czechów 8-5. Awans na mistrzostwa Europy przypieczętowali trafieniem na 6 sekund do końca meczu.

Nie mogliśmy narzekać na brak bramek. Po niecałych trzech minutach gry mieliśmy już remis 1-1, a 180 sekund później czeskiego bramkarza pokonał piłkarz Dremana Futsal Opole Komprachcice – Krzysztof Elsner. Z biegiem czasu mecz stale się rozkręcał, a gra toczyła się bramka za bramkę. Do przerwy mieliśmy remis 3-3.

Po zmianie stron goście wyszli na prowadzenie, jednak za długo ono nie trwało. Dwie bramki w ciągu 32 sekund zdobył Sebastian Leszczak, który w całym spotkaniu aż cztery razy pokonywał bramkarza gości. Dzięki tak wielu trafieniom Polacy triumfowali w Opolu aż 8-5, przypieczętowując awans na mistrzostwa Europy.

To jednak nie koniec sportowych emocji na poziomie reprezentacyjnym w Opolu. Pod koniec kwietnia swój obóz przed meczami eliminacyjnymi do mistrzostw Europy rozpocznie reprezentacja Polski w piłce ręcznej. 29 kwietnia z kolei właśnie w Stegu Arenie podejmie Słowenię.