Z Orkiestrą po Odrze. To już 13. edycja muzycznego rejsu z muzyką na żywo

W sobotę (25.05) odbędą się dwa wyjątkowe muzyczne rejsy z udziałem przedstawicieli trzech orkiestr pod batutą Przemysława Ślusarczyka. Na otwarty rejs dla publiczności od godz. 14.00 nie ma zapisów –  decyduje kolejność zgłoszeń.

Na publiczność, która zgromadzi się na Statku „Opolanin”, czeka nie lada gratka. Pierwszy rejs potrwa dwie godziny (12.00 – 14.00) i wezmą w nim udział osoby posiadające zaproszenia. Trasa rozpocznie się na przystani miejskiej w Opolu i uczestnicy popłyną na Śluzę Bolko, następnie statek popłynie w kierunku Groszowic i z powrotem. Co ciekawe, muzycy nie zaprzestaną muzykowania nawet podczas śluzowania.

Drugie muzyczne spotkanie otwarte dla opolan rozpocznie się o godz. 14.00 na miejskiej przystani, gdzie na co dzień cumuje statek Opolanin.

– Repertuar podczas rejsów składać się będzie z utworów polskiej i zagranicznej muzyki rozrywkowej – szeroko pojętej. Natomiast jeśli chodzi o składy to znajdą się w nich muzycy z trzech składów orkiestrowych, które prowadzę od wielu lat. To będzie Orkiestra Politechniki Opolskiej, Orkiestra Dęta Zespołu Szkół Elektrycznych w Opolu i Grudzicka Orkiestra Dęta – wyjaśnia Przemysław Ślusarczyk, dyrygent Orkiestry Politechniki Opolskiej oraz kierownik artystyczny el12 Opole Politechnic Band/Generacja 2.0.

Okrętowanie pasażerów rozpocznie się od godziny 13:55. Liczba miejsc dla publiczności jest ograniczona. – Statek Opolanin nie jest tak dużą jednostką w porównaniu do Adrii we Wrocławiu, które wożą 240 – 260 osób i mają rzeczywiście pokład niczym lotniskowiec. Tu mamy do dyspozycji małą jednostkę, na której się bardzo dobrze się gra. Na pokład podczas rejsu muzycznego wchodzi ok. 30 pasażerów. – dodaje Ślusarczyk.

Organizatorem wydarzenia jest Przedsiębiorstwo el12 Sp. z o.o. oraz Politechnika Opolska.

Najnowsze artykuły