Za nami pierwszy etap konkursu Warm Up Your Business

Znamy dziewięć zespołów innowatorów, które powalczą o główną nagrodę i zrealizują swój projekt w ramach trzeciej edycji programu.

Warm Up Your Business to program na najlepszy pomysł biznesowy z dziedziny energetyki. Konkurs jest skierowany do szerokiego grona odbiorców: studentów, doktorantów, absolwentów oraz startupów, a także do uczniów szkół średnich. Celem konkursu – organizowanego przez Energetykę Cieplną Opolszczyzny i Park Naukowo-Technologiczny w Opolu –  jest kreowanie innowacji w obszarze produkcji energii, technologii oszczędnych i przyjaznych dla środowiska, a także wydajnej i efektywnej organizacji.

Za nami pierwszy etap trzeciej odsłony programu. Znamy zespoły, które czekają szkolenia, warsztaty i spotkania z mentorami, wśród których są: Joanna Moczko-Król, Wojciech Zacharasiewicz, Tomasz Piętka, dr Kinga Hęcinska, dr inż. Marzena Szewczuk-Stępień, Kinga Słomka, Tomasz Szarek, Marcin Śledzikowski, Łukasz Osuszek, Tomasz Małecki i Mateusz Macyszyn.

Decyzją jury, po ocenie merytorycznej wniosków, do drugiego etapu zakwalifikowały się następujące pomysły:
HugAs – prognozowanie emisji pierwiastków ekotoksycznych (Hg i As) w procesie spalania węgli w kotłach pyłowych z wykorzystaniem sztucznej inteligencji; SSTE – zdalne sterowanie urządzeniami grzewczymi i analiza parametrów urządzeń; Williams oraz Wykorzystanie materiału kompozytowego odzyskanego ze zużytych wirników turbin wiatrowych (grupa I – startupy, studenci, absolwenci), a także Inteligentny czujnik zanieczyszczeń powietrza – ICZP; ISP ‒ Inteligentny System Przewietrzania; LEAF BLOCK – Polski bloczek komórkowy z pelletem z liści; Płyta knowa i Urban Jungle – system ogrodów wertykalnych (grupa II – uczniowie szkół ponadgimnazjalnych).

W finale znajdą się trzy zespoły, które zaprezentują się przed inwestorem.

Przypomnijmy, że w poprzedniej edycji wygrał projekt panelu wiatrowego, który ma szansę zrewolucjonizować rynek instalacji odnawialnych źródeł energii. Aktualnie dzięki wsparciu merytorycznemu i finansowemu ECO SA i PNT w Opolu prowadzone są prace badawczo-rozwojowe nad prototypem wirnika, który jest kluczowym elementem systemu.

Najnowsze artykuły