Za nami sportowe święto

Drużyna mistrzów świata czyli nasza narodowa reprezentacja siatkarzy rozegrała w naszym mieście dwa mecze towarzyskie z Holandią. Dwa razy wygrała z nią 3:0.

Popularny “Okrąglak” po remoncie został oddany do użytku dwa lata temu. Od tego czasu odbyło się w nim kilka międzynarodowych imprez. W hali, która od roku nosi nazwę “Stegu Arena” grały nasze narodowe reprezentacje w: siatkówce kobiet i mężczyzn, piłce ręcznej, futsalu. Był Klubowy Puchar Świata w siatkówce.

W miniony weekend gościli siatkarze. Aktualni mistrzowie świata sposobią się do turnieju eliminacyjnego do igrzysk olimpijskich. Za dwa tygodnie w Gdańsku biało-czerwoni będą walczyć o paszporty na przyszłoroczne igrzyska w stolicy Japonii – Tokio. Po tym, co nasi zawodnicy pokazali w starciach z Holandią możemy na turniej w Gdańsku czekać z optymizmem.

Nasza kadra narodowa siatkarzy grała u nas poprzednio w maju 2018 roku. Wówczas w starciu towarzyskim pokonała Kanadę 3:2. Teraz wygrała dwa razy z Holandią. “Stegu Arena” jest więc dla siatkarzy szczęśliwa.

Mecze reprezentacji polskich siatkarzy to wspaniałe show i nie inaczej było i teraz. Zabawa z kibicami (meksykańska fala na „zwolnionych obrotach” i taka w bardzo szybkiej wersji, naśladowanie zachowań sędziego, rytmiczny doping, piękne czirliderki, koszulki wystrzeliwane w trybuny, żywiołowa maskotka – orzełek) była przednia. Nikt nie mógł się nudzić. To było prawdziwe sportowe święto, a na trybunach oba mecze oglądało po 3000 widzów.

Mecze w Opolu były oczekiwane przez kibiców w całym kraju głównie z powodu debiutu w polskiej drużynie uznawanego za najlepszego zawodnika świata Wilfredo Leona. Kubańczyk mający żonę Polkę i od kilku lat także polskie obywatelstwo musiał czekać, aż skończy się karencja światowej federacji siatkówki obowiązująca przy zmianie drużyny narodowej. Skończyła się 24 lipca i Leon mógł zagrać w oficjalnych meczach w koszulce z orzełkiem na piersi. W obu meczach wyglądał na spiętego, ale w miarę trwania spotkań grał coraz lepiej. Powinien być poważnym wzmocnieniem naszej kadry.

A nam pozostaje czekać na kolejne mecze naszej kadry siatkarzy w Opolu. Może w 2020 roku znów ta drużyna pojawi się u nas?

http://www.facebook.com/MiastoOpole/videos/694163047673780/

 

Najnowsze artykuły