Zaczęła się budowa Opolskiego Parku Sportu. Zastąpi Cieplaka

Wmurowaniem kamienia węgielnego oficjalnie rozpoczęto budowę obiektu, na który czeka wielu mieszańców miasta.

Rozbiórkę „Cieplaka”, która pełniła w latach 70. i 80. minionego wieku rolę salonu meblowego, a potem centrum handlowego, rozpoczęto dwa miesiące temu. Obiekt zniknął z mapy miasta, a w jego miejsce powstanie wielofunkcyjna hala sportowa. Dziś wmurowano kamień węgielny, a prezydent Arkadiusz Wiśniewski umieścił w fundamentach także specjalną tubę z aktem erekcyjny nowego obiektu.

Pomieści ona pełnowymiarowe boisko do sportów halowych (siatkówka, koszykówka, piłka ręczna) i niewielką trybunę. Innowacją będzie umieszczona na poziomie drugim podwieszana bieżnia lekkoatletyczna. Wewnątrz stanie także ścianka wspinaczkowa o wysokości 15 metrów. Znajdą się też sale do squasha i sportów walki wraz z zapleczem sanitarno-sportowym.

Zagospodarowany zostanie także teren przylegający do hali od sklepu Lidl aż do budynku Liceum Ogólnokształcącego nr 9. Będą na nim usytuowane dwa boiska: Orlik ze sztuczną nawierzchnią z trybunami oraz otwarte betonowe. Tworzyć to będzie wraz z nowym budynkiem oraz znajdującą się tuż obok Stegu Areną nowoczesny Opolski Park Sportu. Znajdą się w nim jeszcze: strefa do wyczynowej jazdy na rolkach i rowerach (tzw. pumptrack), siłownie zewnętrzne oraz kreatywny plac zabaw. Jedno z boisk zimą zamieniać się będzie w lodowisko. Centrum połączone zostanie ścieżką rowerową z terenami rekreacyjnymi na osiedlach Malinka i Armii Krajowej.

Rozbiórkę „Cieplaka” i budowę Opolskiego Parku Sportu realizuje firma „Mirbud”. Całość prac kosztuje 37,5 mln zł. Miastu udało się pozyskać na budowę dotację w wysokości 8 mln zł z Ministerstwa Sportu. Cały obiekt ma być gotowy do końca 2021 roku.

https://www.facebook.com/MiastoOpole/videos/2364886803764577/

Najnowsze artykuły