REKLAMA

REKLAMA

Zaczęła się zbiórka książek i makulatury

Zaprasza do udziału w akcji „Zamień książki na maskotki, pacynki lub breloki” oraz do trzeciej zbiórki makulatury. Potrwają do końca roku.

Celem obu przedsięwzięć jest promowanie gospodarki w obiegu zamkniętym, idei drugiego życia odpadów oraz edukacja ekologiczna w zakresie segregacji. W pierwszym przypadku chodzi także o wyposażenie i promocję powstających na terenie miasta czterech Punktów Wymiany Książek.

Akcja skierowana jest do wszystkich mieszkańców. Każdy kto odda 10 książek otrzyma jeden gadżet związany z postaciami promującymi akcję edukacyjną poświęconą gospodarce odpadami komunalnymi w Opolu. Do uczestników trafią: breloczki, pacynki i maskotki z Muchą Odpaduchą lub Wróżką Odpadusią. Ich ilość jest ograniczona i wynosi łącznie 450 sztuk.

W ramach akcji zbierane będą książki z wyłączeniem podręczników, słowników oraz literatury naukowej. Przede wszystkim powinny być kompletne, niezniszczone i w stanie umożliwiającym ich dalsze wykorzystanie. Dodatkowo premiowane będą książki dla dzieci.

Zbiórka makulatury związana jest z kolei z wprowadzeniem niebieskiego pojemnika na odpady komunalne. Przypominamy, że od 1 stycznia 2020 roku w Opolu będziemy do niego wrzucali papier i tekturę.

Za każde 10kg makulatury związanej w paczki lub umieszczonej w kartonie, uczestnik otrzyma jeden zestaw toreb do segregacji odpadów komunalnych. Składa się on z trzech toreb w kolorze: niebieskim, żółtym i zielonym. Jeden uczestnik może otrzymać maksymalnie dwa zestawy toreb.

Obie akcje już się rozpoczęły i potrwają do 31 grudnia 2019 roku lub do całkowitego wykorzystania puli maskotek i breloków oraz zestawów toreb. Zbiórka książek prowadzona jest w budynku Urzędu Miasta Opola, na Pl. Wolności 7-8 w pok. 229 (II piętro). Makulaturę można składać z kolei w pok. Ochrony (I piętro). Codziennie w godzinach 9.00-14.00.

Szczegóły w regulaminach (zbiórka książek lub zbióka makulatury).

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na lata 2014-2020.

Najnowsze artykuły