Zaczyna się budowa tunelu przy Dworcu Wschodnim

Drogowcy wzdłuż torów budują konstrukcję estakady, powstają ekrany dźwiękochłonne, rozpoczyna się też przecisk w nasypie kolejowym i budowa tunelu pieszo-rowerowego pod estakadą.

Wszystkie trwające prace sprawiają, że od poniedziałku (27 stycznia) zmieni się organizacja ruchu na ulicy Bohaterów Monte Cassino. Na nitce w kierunku Oleskiej zamknięty będzie prawy pas na odcinku od stacji paliw BP do ulicy Katowickiej. Utrudnienia mają związek z budową tunelu pieszo-rowerowego na wysokości zabudowań Państwowej Medycznej Wyższej Szkoły Zawodowej.

Rozpoczęło się też przebijanie nasypu, który połączy ul. Katowicką z Rataja. Przy jego budowie zastosowana zostanie metoda pipe roofing’u. Polega ona na tym, że w nasyp z jednej strony zostają wciśnięte rury, które stworzą zabezpieczenie przed jego zapadnięciem. Z kolei od ulicy Rataja wciskana będzie żelbetonowa konstrukcja, która stworzy tunel.

Podczas przeciskania będzie wybierana ziemia z nasypu i jednocześnie wciskana konstrukcja tunelu. Budowlańcy muszą zachować szczególną ostrożność, aby uchronić przed zniszczeniem wyremontowany dworzec Opole Wschodnie.

Wielkie zmiany szykują się w rejonie Dworca Wschodniego!

🆕 Wielkie zmiany szykują się w rejonie Dworca Wschodniego. Podpisaliśmy umowę, w ramach której w miasto zainwestujemy prawie 180 mln zł.💪 Przed nami centrum przesiadkowe i nowoczesne, wygodne rozwiązania komunikacyjne. 🚗 Przed nami wielka budowa! 🏗️#inwestycje #odkryjOpole #Banimex #przebudowa

Opublikowany przez Opole Poniedziałek, 29 października 2018