Zaczyna się remont Mostu Piastowskiego

Po blisko 15 latach użytkowania przez pieszych i rowerzystów nawierzchnia wymaga wymiany. Nową będziemy poruszać się za około cztery tygodnie.

Dziś rusza remont nawierzchni ciągu pieszo – rowerowego na Moście Piastowskim. Po blisko 15 latach użytkowania znajduje się ona w złym stanie i wymaga zdecydowanej poprawy. Miejski Zarząd Dróg w Opolu prace będzie prowadził po jego prawej stronie w kierunku Zaodrza.

W związku z tym ta część mostu będzie zamknięta dla ruchu pieszych i rowerzystów. Utrudnienia mogą potrwać około cztery tygodni, jednak wiele będzie zależało od warunków atmosferycznych.

Przypomnijmy, że przeprawa w tym miejscu znajdowała się już w średniowieczu i biegł nią szlak handlowy z Krakowa do Wrocławia. Późniejszy Most Stulecia wybudowano w 1886 roku, a w 1933 roku przeszedł on pierwszą przebudowę. W 1945 roku oddziały niemieckie wysadziły most i dopiero na początku lat 60. XX wieku ruszyła budowa obiektu, jaki znamy dzisiaj. Oparty był na wcześniejszych fundamentach i zyskał charakterystyczny wygląd, który ma do dziś.

W latach 2003-2005 dokonano generalnego remontu konstrukcji, poszerzono jednocześnie chodniki, zbudowano drogi rowerowe i wymieniono nawierzchnię jezdni.