Zaczynamy Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu

Dzisiaj rozpoczyna się Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu. Udział w tej akcji bierze także Opole, czego finałem ma być I Opolski Rajd Rowerowy.

Serdecznie zapraszam wszystkich mieszkańców miasta do czynnego udziału w kolejnej kampanii Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu i Europejskiego Dnia bez Samochodu. Tegoroczna edycja odbędzie się w dniach 16 – 22 września 2020r. pod hasłem „Zeroemisyjna mobilność dla każdego” – napisał w swoim liście do mieszkańców Arkadiusz Wiśniewski.

Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu odbywa się corocznie w dniach 16-22 września. Zainicjowany przez Komisję Europejską 18 lat temu, ma na celu zachęcenie mieszkańców miast do zmiany niekorzystnych dla zdrowia przyzwyczajeń i wybrania alternatywnych, ekologicznych środków podróżowania.

Ważnym aspektem wpływającym także na poprawę stanu powietrza w mieście są realizowane na szeroką skalę w tym roku nasadzenia zieleni w ciągach komunikacyjnych oraz powiększający się stale areał terenów zieleni urządzonej w mieście, czy wprowadzanie rozwiązań zwiększających powierzchnie biologicznie czynne – dodał prezydent.

Podczas ogólnoeuropejskiej akcji, 20 września będzie dniem bez samochodu. Świetną okazją na spędzenie tego dnia będzie I Opolski Rajd Rowerowy z okazji otwarcia nowego mostu im. Joachima Halupczoka. Start nastąpi punktualnie o godzinie 11:00 pod mostem im. Joachima Halupczoka. Dla każdego rowerzysty darmowy komin oraz ciepła kiełbaska. Po przyjeździe peletonu do Parku 800-lecia Opola rozpocznie się piknik, a w jego trakcie m.in.: animacje, food trucki, okazja do zrobienia zdjęcia z maskotkami oraz konkursy z nagrodami.

Najnowsze artykuły