Przed nami “Zaczytana noc” w biblitece

„Znajdźmy wspólny język” – pod tym hasłem w sobotę 5 października odbędzie się cykl wydarzeń w ramach Nocy Bibliotek. Wstęp jest bezpłatny, a początek imprezy, organizowanej przez Miejską Bibliotekę Publiczną, o godz. 18.00.

Noc Bibliotek to wielkie święto bibliotek i czytania. Ogólnopolska akcja w niekonwencjonalny sposób zachęca do korzystania z zasobów bibliotek jako najbardziej otwartych i dostępnych instytucji kultury z ofertą dla osób w każdym wieku, miejsc wspólnych, łączących ludzi, lokalnych centrów żywej kultury i edukacji. W bibliotekach w całej Polsce czekają na czytelników specjalne wydarzenia – niecodzienne spotkania z literaturą i jej gwiazdami.

Także w Opolu odbędzie się szereg spotkań dla każdego mieszkańca. W Miejskiej Bibliotece Publicznej przy ul. Minorytów 4 odbędzie się gra terenowa dla najmłodszych „Odkrywcy zaginionych książek”, a przez cały czas otwarta będzie strefa plastyczna.

Galeria Zamostek MBP zorganizowała spotkanie i warsztaty komiksowe z Edytą Bystroń, a Mediateka MBP mobilną grę „Fantastyczne Opole i jak je odkryć”. Na wszystkich chętnych czeka audiopunkt, strefa cyfrowa, odbędzie się prezentacja wybranych zbiorów. Akademia Młodego Kucharza przeprowadzi z kolei warsztaty kulinarne.

Gośćmi imprezy będą m.in.: autor poczytnych kryminałów Ryszard Ćwirlej, reżyser filmu „O zwierzętach i ludziach” Łukasz Czajka, autorka książek dla dzieci Magdalena Podbylska, artystka plastyk Olga Shylenko, czy aktor Andrzej Czernik. W części artystycznej wystąpią: chór FeelinGospel, wokalistka Magda Mikita i akordeonista Marek Pobierowski.

Poszczególne atrakcje odbywać będą się w Miejskiej Bibliotece Publicznej przy ul. Minorytów, oddziale Dziecięco-Młodzieżowym MBP (pl. Kopernika 10), filii nr 4 MBP (ul. Książąt Opolskich 48-50) i filii nr 7 MBP (ul. Rodziewiczówny 13).

Najnowsze artykuły