Zagraj na fortepianie w sercu Opola

Zewnętrzny fortepian podbija serca opolan. Instrument stanął na opolskim Rynku jako jedna z atrakcji wydarzeń okołofestiwalowych. Za nami mini koncert Pawła Ostrowskiego, pianisty i saksofonisty, aranżera, akompaniatora i muzyka sesyjnego.

Zagrać na fortepianie może każdy, bo jest on ogólnodostępny. Cadenza to jedyny na świecie fortepian zewnętrzny wykonany z betonu i stali. Dzięki swojej unikatowej konstrukcji jest odporny na wszelkie warunki atmosferyczne (deszcz, śnieg, mróz). Cadenza jest instrumentem cyfrowym, dzięki czemu nie trzeba się martwić o jego właściwości akustyczne. Posiada wbudowany system nagłaśniający, ale ma też możliwość podłączenia dodatkowego nagłośnienia zewnętrznego.

Fortepian gościł już w Mikołowie, Cieszynie, Warszawie, Szczecinie, Poznaniu, Łodzi, dwukrotnie w Katowicach i odbył również trasę koncertów plenerowych w Dusznikach-Zdroju, a zawsze towarzyszyły temu występy utalentowanych polskich pianistów, takich jak Tymoteusz Bies, Piotr Kopiński, Marcin Świątkiewicz czy Duet DombrovaPianoDuo.

W zeszłym roku projekt Cadenzy wygrał w mikołowskim Budżecie Obywatelskim i w tym roku planowana jest instalacja fortepianu niedaleko mikołowskiego rynku. Trzy fortepiany zakupione przez Katowice są już zainstalowane i służą mieszkańcom.
Fortepian pozostanie na opolskim Rynku do 20 czerwca.