Zakład Komunalny pojedzie razem z żużlowcami

150 tys. zł dla opolskich żużlowców przekazał Zakład Komunalny w Opolu. Pieniądze te mają być wsparciem organizacji w stolicy województwa finału baraży o awans do I ligi.

W finałowym spotkaniu Kolejarz podejmie Spechouse PSŻ Poznań. Nastąpi to 18 września, a dziś (07.09) na stadionie przy Wschodniej podpisano umowę między klubem, a spółką miejską na dofinansowanie walki opolan o udział w rozgrywkach I ligi.

Cieszymy się, że możemy jako spółka wspomóc klub. Obserwujemy poczynania opolskiego zespołu i z radością przekazujemy fundusze. Kibicujemy zawodnikom podczas tego meczu i nie tylko – mówiła Katarzyna Oborska Marciniak, wiceprezes zarządu Zakładu Komunalnego w Opolu.

Pieniądze, które nam Zakład Komunalny przekazał, zostaną przeznaczone na organizację drużyny i to nie tylko podczas meczu finałowego, ale również półfinału, który odbędzie się w Poznaniu. Przygotowujemy się do meczów, od strony sportowej, zawodnicy są w formie. Co prawda nie zagra nasz najlepszy zawodnik, ale morale są wysokie – wyjaśnia Lucjusz Bilik, prezes OK Bedmet Kolejarza Opole.

Kolejarz Opole wpisuje się w program stałego dofinansowywania klubów sportowych przez miasto od trzech lat. Pieniądze stanowią wkład w rozwój klubu, ale ma być to również motywacja i wyraz uznania dla opolskich kibiców.

Jest takie stare powiedzenie: ten dwa razy daje, kto w porę daje. Ta pomoc się bardzo mocno udziela. Zakład Komunalny od dłuższego czasu mocno wspiera Kolejarza. Szczególnie ta pomoc jest adresowana w kluczowym momencie dla klubu. Kiedy jest szansa na awans.  Ta inicjatywa nas bardzo cieszy – mówił Arkadiusz Wiśniewski, prezydent Opola.

Wygrany finał baraży przez Kolejarza oznaczałby dostanie się do pierwszej ligi żużlowej. Wiązałoby się to z koniecznością dostosowania stadionu przy Wschodniej do nowych wymogów licencyjnych. Miasto deklaruje, że wymagania zostaną spełnione.

– Wiemy z czym wiąże się awans do pierwszej ligi. To nowe wymogi, do których należy się dostosować. Jesteśmy gotowi na to. Przystosujemy opolski stadion żużlowy  – dodaje prezydent Opola

Początek meczu Kolejarza Opola z drużyną Spechouse PSŻ Poznań na opolskim torze – o godzinie 13:30.