REKLAMA

REKLAMA

Zakochani w Opolu

Na ten dzień czekają niemal wszyscy. Już zakochani oraz ci, którzy wierzą w miłość i miłości szukają. Dzisiaj 14 lutego, Walentynki, czyli po prostu Święto Zakochanych.

Kocham cię we wszystkich językach świata to jedna z najczęściej używanych fraz. W Polsce furorę robi także jego skrócona odmiana KC (kocham cię), która jest domeną nastolatków zakochanych w mediach społecznościowych. Dzisiaj świat zdominują właśnie czerwone serduszka i miłość. Walentynki rządzą także dzisiaj w Opolu.

Przypomnijmy, że od 10 do 14 lutego na oficjalnym profilu miasta mogliście odpowiadać na pytania konkursowe dotyczące sylwetek wybitnych postaci  tworzących historię Opola przez pryzmat ich historii miłosnych.

Wielki finał już dzisiaj. Od godz. 8.00 rzeźby i pomniki, do których nawiązywały pytania konkursowe ubraliśmy w ogromne czerwone balony z dedykowanymi miłosnymi napisami dotyczącymi postaci: Agnieszki Osieckiej, Księcia Kazimierza I Opolskiego, Opolskiej Nike, Karola Papy Musioła, Damy Pasiecznej.

Najbardziej spektakularnie wygląda Zielony Mostek nazywany Mostem Zakochanych.  Zmienia dzisiaj swe oblicze i zachęca opolan do odwiedzin dzięki dekoracji balonami w  kształcie serc wypełnionych helem. Przy mostku rozdawane będą lizaki w kształcie serca oraz baloniki.

Zapraszamy również na Walentynki w stylu retro na Stawie Zamkowym. Spotykamy się o godz. 17.00, a zabawa potrwa trzy godziny. Będziemy się bawić przy romantycznych przebojach disco granych przez Dj MajestiQ. W programie: dyskoteka z animatorkami ze Skibidibi- Animacje Czasu Wolnego, fotoramka, konkursy, nagrody i niespodzianki.

Zapraszamy wszystkich do celebrowania tego dnia. A Święto Zakochanych niech trwa w waszych sercach przez okrągły rok.

Dariusz Król

Znawca futbolu, pomysłodawca i były redaktor naczelny ogólnopolskiego tygodnika „Tylko piłka”. W przeszłości także dziennikarz tygodnika i dziennika Gazeta Opolska (m.in. kierownik działu sportowego). Obecnie redaktor magazynu „Opole i kropka” i Czasu na Opole, w których zajmuje się głównie tematami z życia miasta, historią i sportem.

Najnowsze artykuły