Zakończyły się zdjęcia do serialu “Szadź”!

W miniony weekend zakończyły się zdjęcia do serialu, który na przełomie października i listopada kręcony był w Opolu. Ekranizacja książki Igora Brejdyganta będzie miała miejsce wiosną na Player.pl, by później pojawić się także w jesiennej ramówce stacji TVN.

Siedmioodcinkowa „Szadź” to historia seryjnego mordercy, Piotra Wolnickiego (w tę rolę wcielił się Maciej Stuhr), który pozornie wygląda na wzorowego męża i ojca. Pozornie, bowiem w toku sprawy ujawnia się wiele faktów i jego powiązania z wieloma innymi zbrodniami. Serial rozpocznie się na obrzeżach Opola, gdzie doszło do morderstwa młodej dziewczyny. Sprawą zajmie się komisarz Agnieszka Polkowska (Aleksandra Popławska), która nie zdaje sobie sprawy z tego, że jej udział w tym śledztwie… nie jest przypadkowy. Jej postać będzie miała sporo problemów, a aktorka by dobrze wypaść w swej roli brała udział w spotkaniach anonimowych alkoholików.

Moja postać będzie toczyć dwie walki. Pierwsza to z nich to dopadnięcie zabójcy, którego ofiarą padają młode, około 20-letnie blondynki, wyróżniające się głęboką wiarą. Druga to bój o to, by na nowo poukładać sobie życie. Komisarz Polkowska przez lata miała problemy z alkoholem. Bardzo ucierpiała na tym jej relacja z nastoletnią córką. Będzie próbowała ją odbudować – opowiadała aktorka.

Widzowie od samego początku wiedzieć będą, kto odpowiada za tę zbrodnię. Zagadką nie będzie więc kto jest mordercą, a motywy działania serialowego Piotra Wolnickiego. – „Szadź” nie będzie klasycznym kryminałem, ponieważ niemal od początku wiemy kto zabija. Tym, co trzyma widza w napięciu jest pościg za mordercą i odkrywanie tajemnicy o relacji między postaciami. Pod tym względem jest to wyjątkowa historia – mówił w październiku Tomasz Blachnicki, producent TVN.

Trzy dni temu Aleksandra Popławska opublikowała na swoim Instagramie poniższy wpis, ogłaszając zakończenie zdjęć.

 

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Było SZADŹ-OWO!!! Dziękuje! ♥️ Zakończyliśmy zdjęcia do serialu pt. „SZADŹ” w którym zagrałam główną role komisarz Agnieszki Polkowskiej, serial będzie można oglądać wiosną na platformie @player.pl, na antenie telewizji @tvn.pl zadebiutuje na jesieni 2020. Ten siedmioodcinkowy thriller z wątkiem kryminalnym w tle powstał na motywach powieści Igora Brejdyganta. Zagrali w nim min @maciej_stuhr @emmainsane @gelner_bartek @cezarylukaszewicz @zofiadomalik @ankacieslak @bkurzaj czy #mirosławzbrojewicz Głównym reżyserem serialu jest @slawomirfabicki operatorem jest @mikolajleb. #serial #kryminał #thiller #szadź @player.pl @tvn.pl

Post udostępniony przez Aleksandra Popławska (@aleksandrapoplawska)

O tym, że “Szadź” będzie serialem świetnie odwzorowującym książkę świadczy fakt, iż Igor Brejdygant jest współautorem scenariusza. W trakcie zdjęć udało nam się dowiedzieć, że autor otrzymał także swoją rolę w serialu. Pojawi się on bowiem z legitymację funkcjonariusza policji.

Oprócz Opola, zdjęcia kręcone były także w Warszawie. Mieszkańcy nie mają się jednak czego obawiać, bowiem w stolicy naszego regionu nakręcono wiele plenerów, a jak zapewnia producent – miasto będzie bardzo eksponowane. Podczas ostatniej wizyty Igora Brejdyganta w naszym mieście, przeprowadziliśmy z nim wywiad, w którym mówi m.in., że gdyby jeszcze raz pisał książkę, to akcja działaby się właśnie w stolicy województwa opolskiego.

 

Najnowsze artykuły