Zalana ul. Bolkowska. Strażacy interweniują w Opolu

Od piątku do niedzieli strażacy reagowali w Opolu i powiecie aż 53 razy. Najczęściej w związku z podtopieniem budynków. Aktualnie nieprzejezdna jest ulica Bolkowska, która została częściowo zalana.

Monitorowanie i udrażnianie rzek, zabezpieczanie posesji i budynków przed zalaniem, wypompowywanie wody, usuwanie przewróconych i połamanych drzew i konarów. To główne działania, które Państwowa Straż Pożarna i Ochotnicze Straże Pożarne prowadziły w związku z warunkami atmosferycznymi od piątku do niedzieli.

Na terenie województwa odnotowano łącznie 368 zdarzeń związanych z warunkami atmosferycznymi. W Opolu i powiecie opolskim strażacy reagowali w sumie 53 razy. W 23 przypadkach w związku z podtopieniem budynków, dziewięć razy udrażniali cieki wodne, 14-krotnie wyjeżdżali do powalonych drzew i usuwali skutki zalania dwóch dróg.

W związku z podtopieniami nie przejedziemy do odwołania ulicą Bolkowską w Opolu. Droga została zalana na odcinku przebiegającym pod wiaduktem kolejowym. W efekcie Miejski Zarząd Dróg w Opolu ustawił balustrady blokujące od strony ogródków działkowych i od parku 800-lecia. Utrudnienia w ruchu dotyczą nie tylko kierowców, ale również pieszych i rowerzystów.

Najnowsze artykuły