Zaplanuj czas na weekend. Czeka nas sporo wydarzeń

Spektakl „Calineczka” zainauguruje kolejny sezon teatru lalkowego w Opolu. Na muzycznej scenie wystąpią Red Inn oraz Katarzyna i Krzysztof Piaseccy a dla ochłody można pojeździć na łyżwach. Atrakcji podczas najbliższego weekendu zatem nie zabraknie.

 

Początek sezonu artystycznego w Opolskim Teatrze Lalki i Aktora, będzie na pewno jednym z głównych wydarzeń kulturalnych. Uwielbiana przez dzieci Andersenowska „Calineczka” w reżyserskiej wersji Marty Guśniowskiej kolejny sezon będzie bawić najmłodszych bowiem spektakl przeznaczony jest dla dzieci od lat 3. Początek w sobotę o 11:30.

 

Koncerty połączone ze spotkaniami z masażystami i dietetykiem to urozmaicona forma cyklu „W zdrowym ciele zdrowy duch” organizowanego przez Dworek Artystyczny. Na scenie zaprezentują się Zuza Galicka i Marcin Juszczyszyn oraz zespół RED INN. Początek w sobotę o 16:30.

 

Z kolei sobotni poranek można spędzić, ćwicząc aerobik na Placu Teatralnym, południe wspólnie w Miejskiej Bibliotece Publicznej na spotkaniu w cyklu „Sobota z mamą i tatą” a popołudnie kibicując Superligowym piłkarzom ręcznym KPR Gwardia Opole, którzy o 15:00 zmierzą się w Stegu Arenie z TORUS-em Wybrzeżem Gdańsk.

 

Niedziela prezentuje się równie ciekawie. O godz. 10:00 w Muzeum Wsi Opolskiej rozpocznie się Ekopiknik „Głos mają ryby”, a wieczorem zapraszamy na dawkę kultury ze spektaklem „Pół na Pół” w teatrze im. Jana Kochanowskiego.

 

 

Wydarzenia na weekend:

-Aerobik na Placu Teatralny, sob. godz. 8:00

– Warsztaty plastyczne dla dzieci z Ukrainy w Miejskiej Bibliotece Publicznej, sob. godz. 10:00

– Spektakl „Calineczka” w Opolskim Teatrze Lalki i Aktora, sob. godz. 11:30

– Sobota z mamą i tatą w Miejskiej Bibliotece Publicznej, sob. godz. 12:00

– Superliga piłki ręcznej: KPR Gwardia Opole – Torus Wybrzeże Gdańsk, sobota godz. 15:00 w Stegu Arenie

– Sesje gier wyobraźni w systemach: Wiedźmin, D&D oraz Warchammer w Oddziale Dziecięco-Młodzieżowym MBP, sob. godz. 17:30

– Koncert RED INN oraz NO JACKET w Dworku Artystycznym, sob. godz. 18:00

– Spektakl „Pół na Pół” w Teatrze Jana Kochanowskiego, sob. godz. 19:00 i nd. godz. 18:00

– Głos mają ryby. Ekopiknik w Muzeum Wsi Opolskiej, nd. godz. 10:00

fotografia do informacji: źródło OTLiA.