Zapraszamy do udziału w Orszaku Trzech Króli

W najbliższy poniedziałek (6 stycznia) już po raz ósmy spotkamy się i wspólnie przemaszerujemy ulicami Opola, w dniu uroczystości Objawienia Pańskiego. Tym razem pod hasłem „Cuda, cuda ogłaszają!”

Orszak w Opolu to już tradycja, która za każdym razem przyciąga całe rzesze mieszkańców. Tegoroczny rozpocznie się o godz. 15.00 na Rynku, gdzie nastąpi uroczyste powitanie uczestników.

Następnie wszyscy przejdą obok kościoła oo. Franciszkanów w kierunku Placu Wolności, później ul. Ozimską w stronę Placu Jana Pawła II. Przed teatrem im. Jana Kochanowskiego odbędzie się pokłon Trzech Króli, a orszak zakończy wspólne kolędowanie.

Tradycyjnie na przedzie orszaku – tuż za gwiazdą – pojawi się Maryja na osiołku oraz Józef. Za Świętą Rodziną w drogę wyruszy między innymi książę Kazimierz I Opolski wraz ze swoją małżonką Wiolą oraz książę Jan Dobry. Następnie na koniach pojadą mędrcy: Kacper, Melchior i Baltazara. Za nimi ich orszaki: zielony, niebieski i czerwony. Tworzyć będą je między innymi dzieci z opolskich szkół.

Każdy z uczestników otrzyma koronę, dlatego zapraszamy wszystkich do włączenia się w tworzenie orszaku. Za oprawę artystyczną opolskiego orszaku odpowiadają Aneta i Andrzej Skibowie z Młodzieżowego Domu Kultury. Wystąpią zespoły dziecięce oraz schola Tantum Quantum z parafii jezuickiej.

Najnowsze artykuły