Zapraszamy na muzyczne wakacyjne piątki w sercu miasta

Już tradycją stały się w naszym mieście letnie koncerty na Rynku. Do końca wakacji będą jeszcze takie cztery.

Koncerty organizowane przez Narodowe Centrum Polskiej Piosenki rozpoczynają się w każdy kolejny piątek o godz. 20.00 i są bezpłatne dla publiczności.

W najbliższy piątek 9 sierpnia wystąpi Gaba Kulka. Karierę muzyczną rozpoczęła ona w 2006 roku od samodzielnie nagranej i wydanej własnym sumptem płyty „Out”. Śpiewa, pisze piosenki i gra na fortepianie. To progresywny pop. Pstrokata mieszanina gatunków od jazzu przez fortepianowy rock. Trzy autorskie płyty zdobyły liczne wyrazy uznania słuchaczy i krytyków. Nagrodzona m.in. Fryderykiem (wokalistka roku 2009), Mateuszem Programu Trzeciego Polskiego Radia, brązowym Tukanem Przeglądu Piosenki Aktorskiej, główną nagrodą Transvocale we Frankfurcie, nominowana do Paszportu Polityki. Jest chwalona za muzyczną wyobraźnię i swobodę w przekraczaniu granic gatunków.

Tydzień później zapraszamy na popisy BUM BUM ORKeSTAR. To zespół założony w 2014 roku i wykonuje utwory, które są połączeniem muzyki bałkańskiej, klezmerskiej i polskiej. To wpływy tych trzech muzycznych światów sprawiają, że zespół na scenie potrafi zaskoczyć energią, zaraz potem wzruszyć rzewną melodią, by na koniec zmusić publikę do poruszania ciałem w rytm muzyki.

Będzie też muzyka reggae w piątek 23 sierpnia. Na Rynku zaprezentuje się Damian SyjonFam, który na przestrzeni ostatnich kilku lat stał się jednym z najważniejszych głosów polskiego reggae. Po sukcesie poprzednich dwóch krążków powrócił z płytą „Czuję, więc jestem”. To kolejny zestaw piosenek nacechowanych indywidualnym i emocjonalnym stylem wokalisty. Muzyka dla tych, którzy nie stracili wrażliwości, wciąż czują i współodczuwają.

Z tegorocznymi koncertami pożegnamy się w ostatni piątek wakacji 30 sierpnia. Wtedy wystąpi legenda polskiej sceny reggae – zespół Habakuk. Od 1990 roku liderem i wokalistą kapeli jest Wojciech Turbiarz.

Na zdjęciu Damian SyjonFam, który zaśpiewa na rynku 23 sierpnia.

Najnowsze artykuły