Zapraszamy na Opolskie Kolędowanie

Tradycyjnie w drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia odbywa się wspólne kolędowanie w kościele pw. Św. Józefa.

Parafia w dzielnicy Szczepanowice to tradycyjne miejsce spotkań mieszkańców Opola, ościennych miejscowości i gości 26 grudnia. Już od 20 lat na placu plebanijnym parafii przy szopce odbywa się “Opolskie Kolędowanie”. Zwykle uczestniczy w nim wiele osób i tym razem pewnie będzie podobnie.

– To już 21. “Opolskie Kolędowanie” – mówi ks. Zygmunt Lubieniecki, proboszcz parafii pw. Św. Józefa. – Zapraszamy wszystkich serdecznie. W ten świąteczny czas bądźmy razem.

Kolędowanie rozpocznie się w czwartek 26 grudnia o godz. 15.30. Pięknym momentem jest ten, gdy zebrani śpiewają wspólnie kolędę “Cicha noc” trzymając jednocześnie zapalone zimne ognie.

Dla zmotoryzowanych, którzy przyjadą na kolędowanie przygotowany jest duży parking w leżącym obok kościoła kampusie Politechniki. To właśnie tam najlepiej zostawić samochód.

Parafia w dzielnicy Szczepanowice od wielu lat znana jest z pięknej wielkiej szopki, która staje na placu plebanijnym. W tym roku też jest. Choć zrezygnowano z udziału zwierząt w niej, to jak zwykle jest co oglądać. Można ją zwiedzać do 6 stycznia.

 

Najnowsze artykuły