Zapraszamy na siódmy Marsz Mikołajów Opolu

Marsz Mikołajów to cykliczne świąteczne wydarzenie, które na stałe wpisało się w miejski kalendarz. Już w najbliższą sobotę w dniu 4 grudnia podczas oficjalnego otwarcia Jarmarku Bożonarodzeniowego, odbędzie się jego siódma edycja.

Barwny korowód Mikołajów wyruszy o godz. 16 spod Centrum Aktywizacji Społecznej przy ulicy Krakowskiej, kierując się w stronę Placu Wolności na opolski Rynek.

W trakcie parady odbędzie się m.in.: pokaz tańca z ogniem/światłami LED wykonany przez Teatr Tańca i Ruchu z Ogniem Mantikora. Uczestnicy marszu będą nieśli flagi z podobizną Mikołaja oraz rozmaite źródła światła (świece, lampiony czy latarki), a członkowie grupy Batala Polska wystukają na bębnach rytm pochodu.

Na scenie ustawionej na opolskim rynku Mikołaj wygłosi swoje orędzie. Po za występami artystycznymi, na uczestników przemarszu czekają konkursy na najpiękniejszy strój Mikołaja, najdłuższą – prawdziwą brodę oraz najdłuższy warkocz. Dla zwycięzców przewidziano nagrody i upominki.

Piękna, świątecznej atmosfera radosnego pochodu to nie wszystko Corocznie podczas tego wydarzenia zbierane są środki na cel charytatywny. W tym roku zebrane środki finansowe przeznaczone zostaną na wsparcie leczenia małej mieszkanki Opola – Paulinki, cierpiącej na bardzo rzadką genetyczną chorobę nowotworową.