Zapraszamy na sobotni spacer po mieście

Zapraszamy na sobotni spacer „Szlakiem Rodłaków po Opolu. Poprowadzi go wieloletnia dyrektor Muzeum Śląska Opolskiego, wspaniała znawczyni stolicy województwa Urszula Zajączkowska.

Spotykamy się 22 lutego o godz. 11:00 na  skrzyżowaniu ul. Ks. Opolskich z Sądową. Spacer odbędzie się niezależnie od pogody.

Przypomnijmy, że idea spacerów po Opolu trwa już kilka lat. Aż trudno zliczyć tematy, które inspirowały do ich organizacji. Były one przeróżne, spacerowaliśmy przecież np. szlakiem opolskiego socrealizmu, ale także oglądaliśmy rodzime wille, oczywiście Rynek Starego Miasta, cmentarz przy ul. Wrocławskiej, kilka razy Wyspę Bolko, najpiękniejsze kościoły i wiele, wiele innych.

Bardzo długa i znamienita jest też lista osób, które prowadziły takie spacery. Ten najbliższy będzie autorstwa Urszuli Zajączkowskiej. Przewodnikami byli też m.in. powszechnie znany i szanowany w mieście architekt Andrzej Hamada, czy znawca Opola i historyk Maciej Borkowski.

Dariusz Król

Znawca futbolu, pomysłodawca i były redaktor naczelny ogólnopolskiego tygodnika „Tylko piłka”. W przeszłości także dziennikarz tygodnika i dziennika Gazeta Opolska (m.in. kierownik działu sportowego). Obecnie redaktor magazynu „Opole i kropka” i Czasu na Opole, w których zajmuje się głównie tematami z życia miasta, historią i sportem.

Najnowsze artykuły