REKLAMA

REKLAMA

Zapraszamy na spacer z przyrodą i ptakami w roli głównej

W sobotę 5 października w naszym mieście zostanie zorganizowany spacer przez Opolskie Towarzystwo Przyrodnicze. Odbywa się on w ramach Europejskich Dni Ptaków. Udział w nim jest bezpłatny. Zbiórka chętnych o godz. 9.00 rano przed Młodzieżowym Domem Kultury (ul. Strzelców Bytomskich 1).

Przewodnikiem podczas spaceru będzie znany opolski przyrodnik Łukasz Berlik, który ze szczególnym zamiłowaniem podchodzi do ptaków. Organizuje on w naszym mieście spacery ornitologiczne. Sobotni też taki będzie. Uczestnicy będą przemierzać ścieżki w parku na wyspie Bolko. Będą mieli okazję zaobserwować wiele gatunków ptaków, a wśród nich takie, których przypuszczalnie nie spodziewali się spotkać w Opolu.

Dla przykładu w miniony weekend w czasie wycieczki przyrodniczo-historycznej w północnej części miasta (Wróblin, Borki, Czarnowąsy) udało się zobaczyć lub usłyszeć co najmniej 26 gatunków ptaków (m.in. zimorodek, gąsiorek czy żuraw).

Dwa tygodnie temu podczas spaceru po osiedlu Chabrów zaobserwowano co najmniej 15 gatunków ptaków: gołębia miejskiego, wróbla, szpaka, modraszkę, bogatkę, sójkę, grzywacza, krogulca, kopciuszka, sierpówkę, kawkę, gawrona, kosa, srokę i muchołówkę szarą.

Nawet w mieście można obcować z przyrodą. Zapraszamy więc serdecznie na sobotni spacer.

Najnowsze artykuły