REKLAMA

REKLAMA

Zapraszamy na Święto Wojska Polskiego i żołnierski piknik

W czwartek 15 sierpnia jak co roku obchodzić będziemy Święto Wojska Polskiego. Oprócz oficjalnych uroczystości w planie jest też sporo dodatkowych atrakcji. Warto więc się wybrać w wolny dzień do centrum miasta.

Święto rozpocznie się mszą w Katedrze, która rozpocznie się o godz. 10.30. Po niej nastąpi przemarsz pododdziałów żołnierzy 10 Opolskiej Brygady Logistycznej oraz Ochotniczego Szwadronu Kawalerii Ziemi Opolskiej na Plac Wolności, gdzie odbędą się oficjalne uroczystości związane ze świętem.

Po nich od godz. 13.15 na Placu Wolności rozpocznie się piknik żołnierski. Będą na nim pokazy sprzętu i uzbrojenia 10 Opolskiej Brygady Logistycznej, która ma swoją siedzibę w Opolu. Zaprezentowane zostanie wyposażenie Pułków Kawalerii II Rzeczpospolitej Polskiej, a także będzie ekspozycja sprzętu militarnego z Muzeum Historii i Uzbrojenia 10 Sudeckiej Dywizji Zmechanizowanej. Różnego sprzętu wojskowego do oglądania będzie bardzo dużo. Dla uczestników pikniku przygotowany zostanie także specjalny poczęstunek – przepyszna wojskowa grochówka.

W związku z obchodami Święta Wojska Polskiego i przemarszem z placu Katedralnego na Plac Wolności od godz. 11.30 do 12.00 zamknięte będą ulice: Katedralna, Piastowska, Koraszewskiego i Plac Wolności. Natomiast w związku z piknikiem od godz. 7.30 do 17.30 zamknięte będą ulice: Mozarta oraz Żwirki i Wigury.

 

 

 

 

 

Najnowsze artykuły