REKLAMA

REKLAMA

Opole uczci rocznicę wydarzeń 4 czerwca

Jutro 34. rocznica wyborów 4 czerwca. Z tej okazji wiele wydarzeń odbędzie się także w Opolu.

Fundacja im. Romana Kirsteina oraz Centrum Dialogu Obywatelskiego zaplanowały happening, oprowadzanie po wystawie oraz koncert rockowy. Świętowanie rozpocznie się od złożenia kwiatów na Placu Wolności. O godzinie 15.00 na ulicy Krakowskiej przy budynku Centrum Dialogu Obywatelskiego odbędzie się happening, podczas którego uczestnicy wspólnie namalują logotyp Solidarności – edycję 2023 roku.

Po południu, od godziny 15.00 do 18.00 zorganizowano oprowadzanie po wystawie stałej w Izbie Pamięci Solidarności, z udziałem Urszuli Zajączkowskiej, pełniącej funkcję społecznej kustoszki wystawy.

Wieczór zakończy o godz. 18.00 akustyczny koncert pt. „Poczuj Rocka do wolności” w Klubokawiarni OPO. Zagra zespół w składzie: Piotr Jurowski – wocal, Jakub Kirstein – piano, Michał „Warmie” Warmuzek – gitara, wykonując rockowe utwory z lat osiemdziesiątych.

Dariusz Król

Znawca futbolu, pomysłodawca i były redaktor naczelny ogólnopolskiego tygodnika „Tylko piłka”. W przeszłości także dziennikarz tygodnika i dziennika Gazeta Opolska (m.in. kierownik działu sportowego). Obecnie redaktor magazynu „Opole i kropka” i Czasu na Opole, w których zajmuje się głównie tematami z życia miasta, historią i sportem.

Najnowsze artykuły