Zatrzymanie podczas meczu. Kibic posiadał narkotyki

W ubiegły piątek, na opolskim stadionie zatrzymano 29 – latka. Mężczyzna był w posiadaniu  narkotyków. Opolska prokuratura wystąpiła z wnioskiem o natychmiastowe aresztowanie.

Opolska policja została poinformowana przez ochroniarzy zabezpieczających mecz Odra Opole – Zagłębia Sosnowiec, że jeden z kibiców drużyny przyjezdnej jest w posiadaniu nielegalnych substancji. Do akcji wkroczyli kryminalni. 29-letni mieszkaniec Sosnowca został umieszczony w policyjnym areszcie. Funkcjonariusze zbadali zabezpieczone materiały testerem, który potwierdził ostatecznie, że to amfetamina i marihuana.

Co więcej, po przeszukaniu w mieszkaniu 29-latka znaleziono znacznie większą ilość narkotyków. To około tysiąc działek z marihuaną, które na czarnym rynku przekraczają wartość 40 tys. zł. Policjanci zabezpieczyli także zafoliowane banknoty oraz wagę.

Prokuratura wystosował do sądu wniosek o tymczasowe aresztowanie mężczyzny . Mieszkaniec Sosnowca trafił na 3 miesiące za więzienne mury, gdzie będzie oczekiwał na proces.

Za posiadanie znacznej ilości narkotyków grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. W sprawie prowadzone jest prokuratorskie śledztwo, a policjanci zaznaczają, że postępowanie ma charakter rozwojowy.