Zazieleniło się na opolskich ulicach i w parkach

Lada moment zaczną się wakacje, na dworze upał, więc nic dziwnego, że zewsząd widać coraz więcej zieleni. Zrobiło się kolorowo i ładnie nie tylko na Wyspie Bolko, w Parku na osiedlu Armii Krajowej, ale też na ulicach w centrum Opola.

Od niedawna nową atrakcją Rynku jest zielony zakątek przy północnej pierzei. To miejsce,  w którym można przysiąść na chwilę i zrelaksować się w towarzystwie drzew, krzewów i kwiatów, posadzonych w gigantycznych donicach. Zamontowane zostały też kolorowe kwietniki na Placu Wolności, przy Stawku Zamkowym na ulicy Barlickiego oraz nad Młynówką, kwitnie deptak na ulicy Krakowskiej. Kolejnymi miejscami, w których pojawiły się nasadzenia są wyspy przy zatokach autobusowych. Kwiatowe dywany można podziwiać na Luboszyckiej, Ozimskiej przy sądzie rejonowym, na osiedlu Malinka, a także na ul. Piastowskiej.

W tym roku drzewa powinny łatwiej przetrwać upalne lato – dzięki treegatorom czyli specjalnym workom montowanym wokół nich. W suche dni drzewa będą lepiej nawodnione. Miejski Zarząd Dróg zakupił 114 sztuk treegatorów i tym samym Opole jest jednym z pierwszych miast w Polsce, w którym znalazły one zastosowanie.

Najnowsze artykuły