Zbliża się Piknik Archeologiczny w krasiejowskim Juraparku

25 i 26 czerwca do JuraParku Krasiejów i Parku Ewolucji zjadą się fani: dino- i archeo-. W tych dniach trwać będzie drugi Piknik Archeologiczny pod hasłem: „Poznajmy naszych dalekich przodków”.

Dla celów pikniku zostanie zbudowana rekonstrukcja paleolitycznej wioski wraz z mieszkańcami. Będziemy mogli zobaczyć sceny z codziennego życia ludzi sprzed kilkunastu tysięcy lat. Ludzie epoki lodowcowej pokażą wszystkim chętnym jak wykonywali narzędzia z krzemienia i rogu, jak szyli ubrania, rozniecali ogień i gotowali swoje posiłki z naturalnych składników jakie można było zdobyć w zamierzchłych czasach – słyszymy w Krasiejowie.

Wszystkie te atrakcje będą odbywały się w rytmie mistycznych dźwięków didgeridoo – specjalnie na tę okazję przyjadą osoby będące wirtuozami tych antycznych instrumentów. Każdy chętny będzie mógł wziąć udział w warsztatach archeologicznych prowadzonych przez grupę Praosda Rydno. Nie zabraknie również miejscowych „Jaskiniowców”, czyli Krasieji oraz warsztatów archeologicznych.

Więcej informacji – KLIK.