Zespół Odry jest gotowy do sezonu i zaprezentował się kibicom

W najbliższy weekend ruszają zmagania piłkarskiej I ligi. Do boju ruszy też drużyna opolskiej Odry, dla której będzie to trzeci z rzędu sezon na drugim poziomie rozgrywek w kraju

W dwóch poprzednich sezonach Odra zajmowała odpowiednio 11. i 12. miejsce. Teraz też nie należy do faworytów rozgrywek. Podstawowym celem będzie uniknięcie degradacji o klasę niżej. Obejmie ona trzy najsłabsze zespoły po 34 kolejkach spotkań z grona 18, które są  w I lidze. W tym roku zostanie rozegranych 20 serii spotkań (rozgrywki toczyć się będą do końca listopada), a od początku marca do końca maja 2020 roku pozostałych 14 kolejek.

W Odrze w przerwie letniej, która była wyjątkowo długa i trwała ponad dwa miesiące, doszło do sporych zmian w składzie. Odeszło z zespołu ośmiu zawodników, a przyszło 10 nowych. W większości są to młodzi lub bardzo młodzi piłkarze. Zarówno nowi, jak i starzy gracze oraz sztab szkoleniowy został zaprezentowany kibicom w czwartkowe popołudnie podczas tradycyjnej prezentacji zespołu przed rozpoczęciem rozgrywek. Została ona z dużą pompą przeprowadzona w sali kameralnej Narodowego Centrum Polskiej Piosenki.

– Obiecujemy, że na boisku zrobimy wszystko, żeby kibice byli zadowoleni z naszej gry – mówił trener Odry Mariusz Rumak.

Pierwszy mecz opolanie zagrają w sobotę 27 lipca na wyjeździe z Miedzią Legnica, która spadła z ekstraklasy. Premierowy mecz na własnym stadionie przy ul. Oleskiej niebiesko-czerwoni mają zaplanowany na piątek 2 sierpnia. O godz. 19.45 rozpocznie się wówczas spotkanie z Puszczą Niepołomice.

Na zdjęciu zespół Odry na prezentacji w sali kameralnej NCPP.  

Galeria zdjęć z prezentacji zespołu
http://www.facebook.com/pg/sportoweopole/photos/?tab=album&album_id=2256963331088583

Najnowsze artykuły