Gwardia Opole poznała rywala w europejskich pucharach

Piłkarze ręczni Gwardii Opole w ramach rozgrywek Pucharu EHF zmierzą się z inna polską drużyną – Azotami Puławy.

Losowanie III rundy Pucharu EHF odbyło się w Wiedniu. Gwardia była w gronie 16 drużyn rozstawionych, które zmagania zaczną właśnie od III rundy. Do nich dolosowane zostały ekipy klubowe, które przebrnęły II rundę. Los nie był łaskawy dla opolan. Za przeciwnika wskazał im Azoty Puławy. Plusem jest tylko to, że podróż nie będzie droga i kosztowna. Po to się jednak gra w europejskich pucharach, by mierzyć się z zespołami z innych krajów, a nie z tymi znanymi ze starć ligowych.

Spotkania III rundy Pucharu EHF zostaną rozegrane w listopadzie. Gospodarzem pierwszego ma być Gwardia (16/17 listopad), a rewanż tydzień później ma się odbyć w Puławach. Tak się jednak ligowy terminarz ułożył, że w 11. kolejce PGNiG Superligi zaplanowanej na 16/17 listopada ma się odbyć mecz Azoty – Gwardia. W krótkim odstępie czasu dojdzie więc do trzech konfrontacji obu zespołów. Teraz działacze obu klubów muszą ustalić między sobą dokładne terminy tych spotkań.

Zwycięzcy dwumeczów w III rundzie awansują do fazy grupowej Pucharu EHF. Zagra w niej 16 zespołów. Gwardia w dwóch poprzednich sezonach również grała w Pucharze EHF. Dwa lata temu zaczynała od II rundy, w której wyeliminowała portugalską Benfikę Lizbona, a w III rundzie odpadła ze słoweńskim RD Koper. Rok temu zaczęła od II rundy, gdzie ponownie lepszy był zespół ze Słowenii – Gorenje Velenje. W obu przypadkach Gwardia była minimalnie słabsza od ekip ze Słowenii.

W ostatnich latach opolanie często mierzyli się z zespołem z Puław. Zwykle górą były Azoty. W minionym sezonie doszło do starć w ćwierćfinale play off walki o mistrzostwo kraju i wówczas nasza drużyna sprawiła niespodziankę. Wygrała dwumecz i awansowała do najlepszej czwórki w kraju. Potem pokonała w walce o brąz MMTS Kwidzyn. Smaczku rywalizacji z zespołem z Puław w tym sezonie dodaje fakt, że do Azotów przed obecnymi rozgrywkami przenieśli się: lider Gwardii Antoni Łangowski oraz trener Michał Skórski. W naszym klubie był on drugim trenerem, a w Azotach objął stanowisko pierwszego szkoleniowca.

Tymczasem jutro (środa 16 października) opolanie w meczu 8. kolejki PGNiG Superligi zagrają ze wspomnianym MMTS-em Kwidzyn. Początek spotkania w Stegu Arenie o godz. 18.00.

Fot. www.sportoweopole.pl

Najnowsze artykuły