Planowane zmiany organizacji ruchu w rejonie Opola Wschodniego i ulicy Kośnego

W związku z kolejnym etapem budowy dworca Opole Wschodnie w najbliższych tygodniach nastąpi zamknięcie skrzyżowania ulicy Katowickiej z Bohaterów Monte Cassino.  Aby umożliwić dojazd do Szpitala Wojewódzkiego autobusu linii nr 25, zmodyfikowana zostanie jego trasa, a ulica Kośnego stanie się dwukierunkowa.

– Każdego dnia linia nr 25 służy dziesiątkom osób starszych, schorowanych i niepełnosprawnych, dlatego dla miasta priorytetowe jest jej utrzymanie – podkreśla Katarzyna Oborska-Marciniak, rzecznik Urzędu Miasta.

Z tego względu podjęto decyzję o wprowadzeniu na ul. Kośnego dwukierunkowej organizacji ruchu drogowego, dającej możliwość przejazdu ww. linii na trasie od ul. Reymonta – wjazd w Kośnego przez rondo Pileckiego, wyjazd z Katowickiej w Ozimską. W kierunku przeciwnym linia z osiedla Armii Krajowej kursowała będzie ulicą Horoszkiewicza, Ozimską, Katowicką, Kośnego – wyjazd na pl. Kopernika – ciąg dalszy trasy bez zmian. W tym celu na ul. Kośnego powstaną również dodatkowe przystanki autobusowe przy Opolskim Teatrze Lalki i Aktora oraz w sąsiedztwie ul. Katowickiej (Kośnego 44). Częstotliwość i ilość kursów linii 25 zostanie zachowana. Wprowadzona dwukierunkowa organizacja ruchu drogowego związana będzie z likwidacją części miejsc parkingowych.

 

Najnowsze artykuły