REKLAMA

REKLAMA

Zmiany organizacji ruchu w związku z Tour de Pologne

6 sierpnia z opolskiego Rynku wystartuje II etap 77. Tour de Pologne. Od jutra (05.08) wprowadzane będą zmiany w organizacji ruchu.

W sercu miasta odbędzie się start honorowy. Pierwsze 4,5 km etapu będzie to jazda „na rozgrzewkę” w spokojnym tempie. Peleton z Rynku wyjedzie w stronę kościoła Ojców Franciszkanów. Następnie dojedzie do placu Wolności i na rondzie skręci w ulicę Mozarta, a potem dalej ul. Żwirki i Wigury, Powolnego, fragmentem Krakowskiej, Korfantego, Piastowską, przez Most Piastowski, plac Piłsudskiego, Spychalskiego do Niemodlińskiej. Potem skręt w lewo w ul. Prószkowską. Na wysokości kampusu Politechniki nastąpi start ostry (około godz. 15.05). Peleton z Opola wyjedzie w kierunku Prószkowa.

Już w środę 5 sierpnia od godz. 15.00 z ruchu zostaną wyłączone: ul. Koraszewskiego, Rynek i Książąt Opolskich (od Rynku do ul. Katedralnej), a także ul. Barlickiego. Jest to spowodowane tym, że na tych ulicach staną wozy zabezpieczenia technicznego. Wykorzystany będzie parking przy amfiteatrze. Do ruchu zostaną one przywrócone w czwartek 6 sierpnia o godz. 17.00.

Ulice całkowicie wyłączone z ruchu na trasie wyścigu: Rynek, plac Wolności, Minorytów, Mozarta, Żwirki i Wigury, Powolnego, Krakowska (na odcinku Powolnego – 1 Maja), Korfantego, Piastowska, most Piastowski, plac Piłsudskiego, Spychalskiego, Prószkowska. Ulice te zostaną wyłączone z ruchu w czwartek 6 sierpnia na pół godziny przed startem wyścigu (o godz. 14.20). Po przejeździe kolumny kolarzy będą sukcesywnie otwierane.

Ulica Niemodlińska (na odcinku Spychalskiego – Prószkowska) zostanie częściowo wyłączona z ruchu. Nieprzejezdna będzie nitka południowa (od strony bloków na ul. Prószkowskiej). To nią pojadą kolarze. Nitka północna (od strony bloków na ul. Koszyka) będzie przejezdna w obu kierunkach. Ruchem kierować będą policjanci. Kierowców prosimy o zachowanie ostrożności. Ruch jedną nitką na ul. Niemodlińskiej wprowadzony zostanie o godz. 13.30 w czwartek 6 sierpnia, a nitka południowa będzie przejezdna po tym jak kolarze już ją opuszczą.

Linie autobusowe na trasie wyścigu kursować będą normalnie do wprowadzenia tymczasowej organizacji ruchu tj. na 30 minut przed startem wyścigu, który planowany jest na godz. 14.50. Następnie wraz z pozostałymi pojazdami oczekiwać będą na otwarcie ulic dla ruchu. W związku z czasowym wyłączeniem przystanku autobusowego na ul. Niemodlińskiej na wysokości pawilonu handlowego Carrefour w kierunku centrum miasta, zostanie uruchomiony tymczasowy przystanek na ul. Niemodlińskiej na wysokości posesji nr 9.

Najnowsze artykuły