Zmiany w autobusach MZK od połowy listopada

Od 16 listopada w autobusach miejskich to pasażerowie będą decydować o otwarciu drzwi na przystankach.

MZK wprowadza zasadę “ciepłego guzika”. Chodzi o samodzielne otwieranie drzwi w pojazdach komunikacji miejskiej. Wprowadzone zostanie to w celu ograniczenia zbędnego otwierania ich na przystankach. Pozwoli to lepiej utrzymać w klimatyzowanych autobusach przyjemny chłód latem oraz ciepłe nagrzane powietrze w okresie jesienno-zimowym. Dzięki temu podróż będzie odbywała się w adekwatnej do warunków pogodowych temperaturze. Specjalny przycisk znajdować się będzie na zewnątrz autobusu, jak i w jego środku przy każdych drzwiach.

– Wierzymy, że korzystanie z tego przycisku szybko wejdzie każdemu podróżnemu w nawyk i wkrótce wszyscy odczujemy tego pierwsze pozytywne efekty – mówi rzecznik prasowy urzędu miasta Katarzyna Oborska-Marciniak.

To nie kierowca, ale osoba wsiadająca lub wysiadająca będzie decydowała o otwarciu drzwi – tych właściwych, przed którymi stoi. Tym samym pozostałe wejścia, których otwarcie nikomu nie będzie służyło pozostaną zamknięte. Na wszystkich wiatach przystankowych umieszczone zostaną plakaty informujące o akcji. Na wybranych przystankach pracownicy MZK będą przybliżać wszystkim pasażerom zarówno ideę przedsięwzięcia, jak też samą zasadę korzystania z “ciepłego guzika”.

 

 

 

Najnowsze artykuły